Наука

Телевізор і комп’ютер можуть зашкодити успішності в школі

Грати ігри

Технологічний прогрес впливає на всі сфери життя людини. Для когось нові технології пов’язані з кар’єрним зростанням, для когось-з полегшенням побутової рутини, а для когось — це нові розваги. Якщо раніше після школи діти часто затримувалися на вулиці або в гостях, то тепер їх можна помітити за телевізором і комп’ютером. Як показало нове дослідження, таке проведення часу може позначитися на академічних результатах в початковій школі.

Дослідження, проведене дитячим науково-дослідним інститутом Мердока (MCRI), показало, що постійний і тривалий перегляд телевізора у віці від 8 до 9 років впливає на розвиток навичок читання. За словами фахівців це може призвести до умовного відставання в навчанні в чотири місяці до 10-11 років.

Читайте також:  Вчений спрогнозував новий льодовиковий період на Землі

Автор роботи доктор Ліза Манді сказала, що зараз приділяється багато уваги впливу електронних засобів масової інформації на фізичне і психічне здоров’я, а нове дослідження показало тісний зв’язок телевізорів і комп’ютерів з академічною успішністю.

У дослідженні взяли участь 1239 дітей. Успішність учнів була зафіксована двічі: перший раз у третьому класі, а потім у п’ятому. Спостереження показало, що учні третього класу, які дивилися телевізор більше двох годин на день або користувалися комп’ютером більше однієї години на день, показували більш низьку успішність в читанні і рахунку в п’ятому класі в порівнянні зі своїми однолітками, які проводили менше часу біля екранів.

Читайте також:  NASA показало красу світанку з космосу

Доктор Манді каже, що перегляд телепрограм виявився найпопулярнішим видом дозвілля у дітей. На жаль це сильно виляє на успішність в початковій школі, так як такий вид діяльності знижує фізичну активність, кількість і якість сну, час для виконання домашніх завдань, а також це потенційно може знизити концентрацію уваги.

“Середина початкової школи-це час, коли починають з’являтися перші академічні труднощі. Ці роки також є часом, коли діти починають частіше дивитися телевізор і використовувати комп’ютер”, — зазначає доктор Манді.

Професор MCRI Джордж Паттон сказав, що отримані результати можуть відігравати велику роль у вихованні дітей для батьків, вчителів та лікарів.

Залишити коментар