Саакашвілі

Саакашвілі висунув ультиматум Порошенко

Глава Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі висунув ряд умов президенту Петру Порошенко, невиконання яких призведе до відходу з посад так званої команди реформаторів. Про це він заявив на прес-конференції в понеділок увечері.

“Ні одна обіцянка з приводу реформ, дана після Майдану, не була виконана. Нас всіх водять за ніс”, – сказав Саакашвілі, зазначивши, що висловлював своє невдоволення у нещодавній телефонній розмові з президентом.

За його словами, звільнення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка не є вирішенням проблеми корупції в Україні.

“Проблема не тільки в Яценюку. Проблема в політичному класі і проблема в підході президента України до процесів всередині країни і до процесу реформування”, – сказав Саакашвілі.

“Ми вимагаємо, в першу чергу, припинити цей міжсобойчік і договірняк, який ведеться на рахунок уряду. Я закликаю народних депутатів не голосувати за цей уряд в таких умовах, які пропонують”, – додав він.

За словами голови ОДА, українцям пропонують уряд, який спочатку буде “недієздатним і корумпованим, який буде служити олігархам, а не народу України”.

Саакашвілі також заявив, що центральна влада заважає процесам реформування в Одеській області.

“Я звертаюся до президента (із закликом) негайно скасувати наказ, який безпосередньо прийшов з його адміністрації – у мене ніякого сумніву на рахунок цього немає, – і припинити цькування людей, які хочуть щось змінити в країні. Перестати заважати, якщо ви не готові допомагати “, – сказав він.

“Після зняття Сакварелідзе центральна влада України практично капітулювала перед місцевими сепарами, яких тут більше, ніж достатньо”, – додав чиновник. “Зняттям Сакварелідзе на вимогу Ківалова, Голубєва, прихвоснів місцевих сепаратистів, за листом чотири рази судимого депутата – це жахливий сигнал, що область здають ворогам України”, – сказав він.

Сааквашвілі звернувся до Порошенка з наступними умовами:

– Сформувати уряд народної довіри після відкритого обговорення;

– Негайно, протягом декількох наступних днів, тижнів звільнити прокурора Одеської області Миколи Стоянова і призначити того, “який буде користуватися довірою людей”, а також “вичистити з прокуратури тих людей, які труїли Сакварелідзе”;

– Порушити кримінальну справу щодо мера міста Трухановому в зв’язку з тим, що “він обдурив виборчу комісію, приховав свій російський паспорт і в зв’язку з тим, що у нього є багатомільйонні заховані кошти, нажиті явно нечесним шляхом”;

– Звільнити “місцевих СБУ-шників, які замість того, щоб боротися з сепаратистами і з корупціонерами, зайняті політичними утисками реформаторів”;

– Поміняти місцевих представників податкової служби, “які реально зайняті корупцією”.

“Я думаю, що президент України, до якого я завжди дуже добре ставився, повинен вибрати … Заговорювати нам зуби світ далі не дозволить, народ України не дозволить. Ми не готові бути ширмою реформ. Все, досить уже погоріли на цьому”, – заявив Саакашвілі.

“Або протягом цих днів ми бачимо, що конкретні ці дії робляться, конкретні люди залучаються до відповідальності, конкретні люди будуть звільнені, починається дійсно прозорий процес формування уряду на центральному рівні і призначення на місцевому рівні, або нинішнім реформаторам нічого робити поблизу нинішньої влади України “, – додав він.

“Тоді всч реформатори, не тільки в Одесі, повинні піти, сформувати окрему команду, і піти на те, щоб поміняти все в країні найрішучішим, найшвидшим конституційним способом, а не чекати нескінченно і годуватися порожніми обіцянками”, – підкреслив Саакашвілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *