Суспільство

COVID-показники в ЄС повернулися до рівня березня

Covid-19

Показники захворюваності COVID-19 дуже відрізняються в різних європейських країнах – від 2 до 176 випадків на 100 тис. населення.

Середній рівень захворюваності COVID-19 в ЄС зростає вже п’ять тижнів поспіль, і в деяких країнах наблизився до показників березня, коли спостерігався розпал “першої хвилі” пандемії. Про це заявила Директор Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності Андреа Аммон, повідомляє Укрінформ.

“Вірус не засинав протягом літа і не брав відпустку. На цьому тижні рівень нових захворювань в ЄС, в країнах Європейської економічної зони і в Великобританії склав 46 випадків на 100 тис. населення, при тому, що за цим показником ми вже були на рівні нижче 15 випадків. Отже, ми бачимо зростання захворюваності, що спостерігається вже протягом більше 5 тижнів. ми майже повернулися до показників, які спостерігалися в березні “, – зазначила Аммон.

Читайте також:  В Африці знайдено один з найбільших у світі алмазів

При цьому вона підкреслила, що показники захворюваності COVID-19 дуже відрізняються в різних європейських країнах – від 2 до 176 випадків на 100 тис. населення. Такі показники, за її словами, залежать від багатьох чинників, зокрема від того, які категорії населення проходять через тестування, і від кількості проведених тестів.

За її словами, ще одним важливим показником щодо характеру поширення хвороби є рівень госпіталізації. У більшості європейських країн число пацієнтів, що потрапили до лікарень з коронавірусом, значно не виросло. На тлі загального збільшення кількості позитивних тестів на коронавірус це свідчить, що хвороба зараз вражає більше людей молодого віку, які легше її долають і мають “полегшені” симптоми.

Читайте також:  У світі кількість випадків COVID наближається до 29 млн

Зокрема, за статисткою, тільки 5 відсотків випадків захворювання припадають на людей молодших 18 років. Зворотний бік цього явища – хвороба у молодих людей і підлітків може проходити непоміченою, хоча вони при цьому можуть поширювати інфекцію, навіть не підозрюючи про це.

За словами Аммон, важливим фактором для стримування хвороби залишається дотримання необхідної дистанції між людьми, особливо на виробництвах, і активна вентиляція приміщень. Якщо таку соціальну дистанцію забезпечити неможливо, вирішальну роль повинні грати додаткові заходи, зокрема, обов’язкове використання захисних масок.

Залишити коментар