БІзнес

У що облицьований успішний бізнес

На недавньому столичному бізнес-форумі, родзинкою програми, якої був сер Річард Бренсон, виступав у числі інших спікерів не менше екстравагантний бізнесмен – мільйонер Євген Чичваркін. Його промова була не дуже, на перший погляд, структурованою, але коли думка в оповіданні підійшла до відносин з клієнтами та увазі до їх запитів – господар найдорожчого винного бутіка в Лондоні перетворився. Він із захватом розповідав про те, як проповідує своїм колегам педантичне ставлення до найдивніших побажань своїх покупців. Як одного разу обшукав півсвіту в пошуках рідкісної пляшки вина, про яку запитував один з гостей його магазину і, знайшовши її на іншому континенті, просто подарував знахідку цьому любителю неординарного. Підсумком історії, звичайно ж, стало ще більш лояльне ставлення клієнта і його масштабні закупівлі в магазині.

Як пов’язана це увага до непересічних деталей і побудови багатомільйонного бізнесу, такого, наприклад, як чічваркінська Євросеть? У якій точці перетинаються роки практики і щаслива випадковість, що робить з трудяги-підприємця статечного володаря бізнес-імперії.

Що, скажімо, пов’язує Києво-Печерську Лавру і Андріївський узвіз, заміський аутлет “Мануфактура” і житловий комплекс “Покровський Посад”, офісні будівлі і тисячі приватних будинків по всій Україні? Ймовірно, читач здивується останньому питання і в кращому випадку не знайдеться що відповісти.

Але для Михайла Устенко, засновника компанії VIP Клінкер, питання має сенс, адже сполучна ланка між цими архітектурними об’єктами – історія його власного успіху.

Чотирнадцять років тому пан Устенко заснував компанію з імпорту європейських будматеріалів в Україні. Він домагався співпраці з виробниками, вишукуючи найбільш привабливі для українського споживача пропозиції. Підприємцю з пострадянської країни вдалося вибудувати відносини з завидною кількістю європейських компаній. В тому числі, український ринок і його представник здався привабливим ірландському гігантові CRH Plc. – Виробнику будівельних матеріалів зі списку Fortune Global 500. Прогрес у розвитку подібного бізнесу був би просто неможливим без власної інфраструктури – компанія обзавелася найбільшим в країні складом імпортного “облицювання” і відкрила шоурум в центрі столиці.

Перераховані в першому абзаці топоніми, пам’ятки та архітектурні об’єкти, як можна було припустити, – клієнти компанії пана Устенка в галузі будівельної кераміки. В асортимент продажів VIP Клінкер входять більше двох тисяч найменувань, з них трохи більше половини перегукуються з назвою компанії, інші ж відносяться до супутніх товарів. Природно, крос-продаж – занадто ефективний інструмент, щоб його не використовувати. Єдине про що доводиться хвилюватися менеджменту компанії в крос-сейлем – це якість і гарантія супутніх продуктів, – вони не мають права кидати тінь на флагманські товари компанії. Наприклад, розчини, часто продаються навздогін облицювальним матеріалам, пройшли в компанії жорстку перевірку якості і з сотень постачальників-виробників залишилося всього два. Один з них – вже згаданий фігурант списку Fortune.

Тримати марку доводиться у всьому, навіть у штукатурці, яку, задовольнившись вибором ексклюзивного клінкеру, зазвичай клієнти купують на місці. З постачальників матеріалів для внутрішньої обробки VIP Клінкер вибрав компанію Terra Former з її екологічно чистою штукатуркою Stone S. Cтруктура матеріалу дозволяє створювати на стінах ефект «Мраморини», ніби стіни прикрашені натуральним мармуром. Втім, слово “ніби” тут зайве. До складу штукатурки дійсно входить мармуровий пил, а також природнае вапно, класифікований пісок і гідравлічний сполучний компонент.

Важливим аргументом при виборі будматеріалів стало останнім часом їх вплив на здоров’я людини. У цьому сенсі продати просто красиве і міцне – не вийде, матеріал повинен бути екологічно чистим і навіть, в якійсь мірі, піклуватися про здоров’я кінцевого споживача. Виробник штукатурки акцентує увагу на тому, що продукт при виготовленні не завдає шкоди навколишньому середовищу, не потребує особливої ​​утилізації і рекомендується для приміщень, де планується проживання або тривале перебування алергіків. Мова все ще йде про штукатурку!

Stone S, до слова, має здатність пропускати пар (є пародифузним) і також є високолужною сумішшю (рівень рН від 11,5 до 13,5), що унеможливлює розмноження або навіть появу плісняви ​​на поверхні покриття. Вдумайтеся, прозаїчний будматеріал веде боротьбу за здоров’я людини: надає природну антисептичну дію і оптимальний природний опір до розмноження мікроорганізмів і утворення цвілі.

І це один з більш ніж двох тисяч товарів на вітрині компанії VIP Клінкер, один з безлічі цеглинок її успіху. Ймовірно, саме про таку увагу до пропонованих продуктів і турботі про клієнта проповідує згаданий уже Чичваркін. Мабуть, такою увагою до деталей і вдалося добитися успіху компанії пана Устенко.

P.S. на фото один з товарів VIP Клінкер – флуоресцентна клінкерна цегла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *