Статті

Як не потрібно ремонтувати ноутбук

Ремонт ноутбука

Типові помилки середньостатистичного обивателя.

Дана стаття про те, як не треба ремонтувати, якщо ваш ноутбук вийшов з ладу, і Вам здається, що ви можете вирішити проблему самостійно, не звертаючись до фахівців сервісного центру, або ж Вам здається, що проблема може бути вирішена дешевше. Вона присвячена випадкам некваліфікованого ремонту і його наслідків.

Нерідко в сервісні центри надходять ноутбуки, які зазнали втручання самого власника, недосвідченого в електроніці, не знайомого з основними принципами роботи і пристрої ноутбуків, або так званого «знайомого програміста». Або ж, що найгірше, недосвідченого інженера-любителя, що видає себе за фахівця високого класу. Найчастіше наслідки такого втручання бувають дуже і дуже сумні.

Отже, типові помилки:

1. Використання несправного ноутбука. Як же часто доводиться бачити ноутбуки, доведені до безнадійного стану.

Приклад перший. Ви упустили свій дорогоцінний ноутбук. Припустимо, що в цей момент він був вимкнений. Фатальною помилкою може стати Ваше бажання негайно включити його і перевірити, запрацює він чи ні. Проведіть хоча б зовнішній огляд, вийміть акумуляторну батарею і вивчіть комп’ютер на предмет зламаних роз’ємів (USB, HDMI, VGA, роз’ємів живлення, кардрідера і т.д.), модулів пам’яті, що випали з слотів, металевих частин і кріплення, які вільно гуляють всередині корпусу . Якщо щось не в порядку, не вмикайте ноутбук! Якщо, звичайно, ви не скучили за піротехнічними ефектами і світло-димовим сигналам і абсолютно не дорожите інформацією на вінчестері.

Іноді наслідки удару проявляються не відразу, що і стає причиною помилки клієнта в тому, що зависання системи, непрацюючі клавіатура, тачпад, bad-сектора на HDD та інше ніяк не пов’язані з падінням з холодильника півроку тому, а всьому виною віруси в операційній системі, кривий BIOS і забита вентиляція. Зрозуміло! Як же! Прошивка нової версії BIOS, перевстановлення скачаної Windows, а також густий шар термопасти на всіх відкритих металевих частинах вирішать проблему! Наша вам порада – довірте ноутбук професіоналам – дешевше вийде.

Авторизований сервісний центр А-Сервіс пропонує послугу ремонту ноутбуків. Незалежно від того, з якою проблемою Ви зіткнулися, сервіс зможе Вам допомогти: чистка та профілактика, ремонт блоку живлення, заміна батареї і жорсткого диска ноутбука і багато інших завдань. У сервісному центрі А-Сервіс швидко і якісно проведуть сервісне обслуговування Вашого ноутбука, щоб Ви змогли знову приступити до максимально комфортної роботи з Вашим пристроєм. Детальніше на сайті – a-service.ua

Приклад другий. Ваш непосида-син ненавмисно перекинув на ноутбук чашку з молоком! Що ж робити? Швидше хапаємо фен і сушимо-сушимо-сушимо! Висушити залитий комп’ютер-що ж, прекрасний порив … Через деякий час сушки ви починаєте помічати кнопки клавіатури, які зіпсулись, оплавлені краї корпусу і припиняєте божевілля. Але вже пізно. Клавіатуру доведеться міняти.

Ну, припустимо, фена під рукою не виявилося. На щастя. Тоді ви кладете ноутбук на батарею. І в разі, якщо Вам “пощастило”, через годину-другу (день-два), ви, звичайно ж, спробуєте його включити. І він чуйно відреагує на ваші спроби. І, може статися, навіть включиться і буде працювати, поки не помре. А померти він може, знову ж таки не скоро. Зате назавжди.

І власник буде щиро дивуватися, чому ж у нього не працює Інтернет, не бачиться вайфай, а також частина кнопок на клавіатурі не реагує на натискання, адже залив-то він його вже ох як давно! Запам’ятайте: якщо на клавіатурі не працює частина кнопок – це тільки результат попадання в неї вологи і ніщо інше! І коли клієнт стверджує, що ніколи жодна крапля рідини не просочилася в його клавіатуру, це може говорити тільки про те, що залиття відбулося без його участі.

При попаданні вологи в ноутбук в першу чергу слід відключити його від мережі і вийняти акумулятор! Після чого віднести його в сервіс, а не сподіватися на те, що він висохне, полежавши на батареї і буде служити вам вічно. Тому що, як показує практика, волога з важкодоступних місць нікуди не випаровується, а продовжує роз’їдати і окислювати доріжки, перехідні отвори, контактні майданчики під чіпами, поки в один прекрасний день ноутбук просто не перестане включатися. У сервісі ж його відмиють, переберуть клавіатуру, зроблять профілактику і приведуть в порядок, при цьому є всі шанси обійтися, що називається, малою кров’ю.

Ще одна поширена помилка в таких випадках-спроби відмити ноутбук спиртом або одеколоном.

Приклад третій. Ваш ноутбук став глючити, випадати в синій екран, перезавантажуватися… не поспішайте встановлювати заново систему, перешивати BIOS і міняти все, що в голову прийде (а варіантів маса, вже повірте, різне бачили…) для початку відвідайте www.google.com так спробуйте пошукати характерні для Вашої моделі несправності і способи їх усунення. При правильному підході цілком можливо провести програмну діагностику свого комп’ютера і уникнути великої кількості проблем. Якщо не впевнені, краще не робити ніяких дій, щоб не погіршити ситуацію. І знайте, що в питаннях ремонту ноутбуків жоден «знайомий програміст», «адмін» або дядько Вася з майстерні з ремонту побутової техніки не може бути кращим за досвідченого інженера Сервісного центру з ремонту ноутбуків.

2. Самостійна заміна окремих компонентів (вінчестера, модулів оперативної пам’яті, DVD-дисковода, MXM-модуля відеокарти). Дуже багато хто думає, що вже з модульною-то заміною вони в змозі впоратися самі. І дуже мало хто знає про елементарні правила, які варто дотримуватися при виконанні цих нескладних операцій. До чого, наприклад, може привести заміна модуля відеокарти з незнятою акумуляторною батареєю? Або встановлення відеоплати від ноутбука Acer в ноутбук Asus? Роз’єми адже в них дозволяють зробити таку заміну, та тільки терморегулятори цих роз’ємів у різних виробників різні, зокрема, основні живлення розведені по-різному. І після такої некоректної заміни доводиться міняти вже всю материнку цілком, тому що в старій випалена наскрізна діра. А вбиті статикою мультиконтролери? Спалені вставкою нового пристрою “на гарячу” південні мости? Зам’яті контакти, зламані засувки… в результаті звичайної неграмотності найпростіша процедура заміни закінчується складним дорогим ремонтом.

Просвердлена в сокеті дірочка під ключову ніжку процесора Intel — ця хитромудра вигадка досить популярна серед бажаючих замінити свій процесор на більш потужний. Адже якщо дірочку не зробити, процесор в сокет не встановити. Може бути, виробник не дарма не передбачає установку такого CPU? При цьому ніхто не вникає, що чіпсет може просто не підтримувати більш нові і продуктивні процесори. І вже тим більше мало хто в курсі, що навіть, якщо чіпсет підтримує Ваш новий процесор, виробник вашого ноутбука може заблокувати його підтримку в даній моделі примусово! Помічено в ноутбуках Asus, HP.

*На правах реклами