Натхнення

Як не заважати собі добиватися цілей

Як не заважати собі добиватися цілей

Ви точно знаєте, чого хочете досягти, але замість того, щоб йти до мети, робите все навпаки? Наприклад, мрієте схуднути, але не можете відмовити собі в булочках і печиві? Як перестати бути ворогом самому собі, розповідає психолог Бенджамін Харді (Benjamin Hardy).

Щастя – це коли те, що ви думаєте, говорите і робите, перебуває в гармонії.
Махатма Ганді

Ганді був абсолютно прав. Коли ви не вступаєте до відповідності зі своїми цілями і цінностями, виникає внутрішнє протиріччя. Ви знаєте, що вам потрібно щось робити: працювати над своїм проектом, проводити більше часу з близькими людьми, правильно харчуватися і так далі, – і ви свідомо робите все навпаки.

Ви можете придумувати собі виправдання і переконувати себе, що ви на шляху до своєї мрії. Але подивимося правді в очі: ви себе обманюєте. Від вашої поведінки безпосередньо залежать ваші результати. І якщо ви свідомо шкодите собі, ви ніколи не зможете бути впевненим у своїх силах. Замість цього на вас буде тиснути депресія і неясність життєвих перспектив.

Живете ви у відповідності зі своїми цілями і цінностями? Чи не відчуваєте ви внутрішніх протиріч?

Я теж з цим стикаюся. Я часто перевіряю Facebook і Twitter, хоча знаю, що це відволікає мене від роботи. Я не можу жити без бутербродів з Nutella, хоча знаю, що через це у мене ніколи не буде нормального преса. Я часто можу не писати цілий день, хоча розумію, що через це досягнення моїх цілей розтягується на місяці.

Чесно кажучи, моя поведінка часто суперечить моїм цінностям і цілям. Але саме вони можуть стати тією рушійною силою, що призведе до гарних результатів. І іншого шляху немає. Якщо ви хочете добитися успіху, ваша поведінка має бути відповідною.

Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти – це твої дії, і немає іншого тебе.
Антуан де Сент-Екзюпері

Кожен день повинен бути ідеальним

Як досягти мети і зробити кожен день ідеальним

Кожен день у всіх нас є 24 години. Якщо ви не знаєте, як розпорядитися цим часом, у вашому житті не буде напряму. В іншому випадку успіх неминучий.

Подумайте, як пройшов ваш сьогоднішній день? Озирніться назад і згадайте все, що ви робили сьогодні. Чесно відповідайте на наступні питання:

 • Ви поступали як людина, якою хочете бути?
 • Якби ви провели всі дні в році так само, як сьогодні, де б ви в підсумку виявилися?
 • Якби ви дійсно намагалися втілити в життя свої мрії, наскільки б відрізнявся ваш ідеальний день від сьогоднішнього?
 • На що повинен бути схожий ваш звичайний день, щоб ви змогли виконати свою мрію?

Один з кращих способів створити для себе ідеальне життя – представити свій ідеальний день. Яким ви його бачите? Що повинно відбуватися кожен день, щоб ви змогли жити так, як мрієте?

Читайте також:  Досить зарплату і премію називати мотивацією

Ваш ідеальний день повинен грунтуватися виключно на ваше власне уявлення про хороше життя. Тільки ви самі можете визначити, що для вас значить щастя і успіх.

Мій ідеальний день виглядає приблизно так:

 • 7-8 годин міцного, здорового сну.
 • Правильне харчування, проста і корисна їжа. На частку фастфуду має припадати не більше 300 калорій в день.
 • Під час хоча б одного прийому їжі я хотів би спілкуватися з дружиною і дітьми.
 • 30-60 хвилин фізичних вправ.
 • 15-30 хвилин медитації.
 • 1-2 години самоосвіти.
 • 3-5 годин роботи над текстом.
 • Мінімум 2 години ігор з дітьми.
 • Мінімум годину спілкування з дружиною.

Неважливо, в якому порядку ці дії повинні відбуватися. Не буває двох абсолютно однакових днів. Якби я робив все з цього списку, у мене б залишалося більше трьох годин на те, щоб перевірити пошту, перекусити, з’їздити кудись, відволіктися, поговорити по телефону з одним і переробити всі справи, які спонтанно виникають.

Звичайно, не всі мої дні схожі на ідеальний. Мабуть, тільки половина. Інша половина, нехай навіть менша, проходить менш плідно.

Ми всі можемо контролювати те, як проводимо час. Адже якщо ми не будемо впевнені, що здатні це робити, ми так і не навчимося брати на себе відповідальність за свої дії.

Заклик до дії

 • Виділіть декілька хвилин і спробуйте уявити свій ідеальний день.
 • Складіть список дій, без яких неможливий ваш ідеальний день.
 • Почніть стежити за тим, як і на що ви витрачаєте свій час. Коли ви почнете робити це, ви усвідомите, як часто ви суперечите собі.

Простіше сказати, ніж зробити. Але цілком можливо жити цілеспрямовано і послідовно. Можливо замінити шкідливі звички корисними. Можливо стати тією людиною, якою ви хочете бути.

Мотивація і теорія саморегуляції

Якщо вам не вистачає мотивації, то, швидше за все, з вашими цілями проблема. Або ви поставили собі неправильні цілі, або вони не є конкретними, або ви виділили недостатньо часу на їх досягнення.

Подивимося, як правильні цілі впливають на нас на психологічному рівні. Саморегуляція – це психологічний процес, який виявляє невідповідність між нашими цілями і нашим поведінкою і запускає мотивацію: вона повинна допомогти нам досягти того рівня, до якого ми прагнемо.

Зокрема, саморегуляція працює в трьох напрямках:

 1. Самоконтроль визначає, наскільки добре ми щось робимо в даний час.
 2. Самооцінка визначає наші почуття і думки.
 3. Рефлексія визначає, чи відповідають наші думки і почуття нашим цілям.

Щоб не просто виконати, а перевиконати план, необхідно докласти більше зусиль, ніж здається на перший погляд. Замість того щоб чекати ідеальних умов, розраховуйте на гірші. Замість того щоб недооцінювати кількість часу і зусиль, які вам потрібні, переоцінюйте їх.

Здійснення задумів

Як досягти мети

Звичайно, досягти цілей непросто. Інакше нас оточували б виключно успішні люди. Часто у нас не виходить справитися з внутрішніми проблемами, і це стає перешкодою на шляху до наших мрій.

Читайте також:  Як позбутися від перфекціонізму і перестати топтатися на місці

Багато дослідників намагалися відповісти на питання, як підтримати людей в їх прагненні до мети, коли вони відчувають труднощі з мотивацією. Виявляється, вся справа в тому, що психологи називають реалізацією намірів. Візьмемо для прикладу марафонців, що розвивають витривалість. Коли вони досягають тієї точки, при якій стає важко бігти, вони починають думати про умови, при яких вони зійдуть з дистанції: «Якщо я повністю втрачу зір, я зупинюся».

Якщо ви заздалегідь не визначите умови, при яких відмовитеся від задуманого, ви, швидше за все, кинете все набагато раніше, ніж могли б. Більшість людей зупиняється, коли в запасі залишається ще мінімум 40% їх фізичних сил.

Але мало просто визначити для себе умови, при яких ви відмовитеся від задуманого. Ви також повинні продумати свої дії на випадок, коли зіткнетеся з такими умовами.

Мій кузен Джесі – прекрасний приклад. Він був завзятим курцем протягом десяти років, викурював по кілька пачок сигарет в день. А три роки тому несподівано кинув. Всякий раз, коли він перебуває у стресовому стані, або у нього важкий день, або спрацьовує якийсь тригер, що спонукає викурити сигарету, він просто говорить собі: «Якби я був курцем, зараз би я обов’язково закурив», а потім продовжує займатися своїми справами .

Коли я відволікаюся – а це трапляється часто, – я дістаю свій щоденник і записую свої цілі. Це знову запускає в мені мотивацію і допомагає скорегувати напрямок.

Мало просто хотіти досягти успіху. Ви повинні планувати і бути готовим до найгіршого.

Наші прагнення часто сходять нанівець. Ви повинні підготуватися до моментів, коли закінчується мотивація. І ви повинні самі створити для себе тригери, які допоможуть вам її повернути.

Заклик до дії

 • Уявіть проблеми, з якими ви можете зіткнутися на шляху до мети (наприклад, ви в гостях і пропонують ваш улюблений десерт). Як ви відреагуєте на них?
 • Подумайте про всі проблеми, які тільки можете собі уявити. Придумайте гідне рішення для кожної з них.
 • Коли ви насправді зіткнетеся з будь-якою з проблем, здійсніть свої задуми.

Висновок

Як минув ваш день сьогодні? А як щодо вчора?

Не буде ніякого завтра, якщо ми не будемо діяти сьогодні. Те, як ви проводите свій день, – прекрасний показник того, хто ви є і ким станете.

Недостатньо просто хотіти кращого майбутнього. Ви повинні знати, яким хочете бачити це майбутнє, і почати жити так з сьогоднішнього дня.

Переможці поводяться як переможці задовго до того, як починають перемагати. І якщо ви не почнете діяти як переможець сьогодні, то ви не зможете перемогти завтра.

Залишити коментар