Авто

В Японії відбувся перший запуск «літаючого автомобіля» з водієм

SkyDrive

Заснована в 2012 році японська компанія SkyDrive, що спеціалізується на розробці пасажирських дронів, або, як їх прийнято називати, «літаючих автомобілів», провела успішне випробування завершеного прототипу. Особливістю польоту стало те, що вперше літальним апаратом керувала безпосередньо людина.

Зовні дітище SkyDrive нагадує урізаний варіант компактного одномісного літака, ось тільки замість крил “автомобіль” оснащений обертовими на величезній швидкості пропелерами. Всього в конструкції літального апарату їх вісім. В ході випробувань пілот підняв транспортний засіб майбутнього приблизно на 1,5-2 метри над землею і пішов по колу, обережно повертаючи і неспішно виконуючи кожен маневр.

Читайте також:  Ford залишить Європу без двигунів внутрішнього згоряння

Тривалість польоту склала близько чотирьох хвилин. При цьому глава SkyDrive зазначив, що з сотень проектів літаючих автомобілів лише небагатьом вдалося дістатися до стадії випробування транспортного засобу за участю людини. Актуальне покоління пасажирського дрона SkyDrive здатне працювати протягом 10 хвилин, після чого апарату потрібно підзарядка. Якщо інженери зможуть збільшити час роботи до 30 хвилин, у японців є великі шанси на експорт своїх дронів в Китай та інші країни.

Варто відзначити, що три роки тому SkyDrive вже проводила пробне випробування, але тоді демонстраційний політ закінчився невдало. Після отримання належного фінансування і підтримки з боку уряду інженерам вдалося істотно просунутися в розробці нового дрона. В Японії комерціалізація подібного транспорту запланована на 2030 рік.

Читайте також:  Hyundai побудував крокуючий безпілотник для доставки вантажів

Джерело: gadgets.ndtv.com