Економіка

Єврокомісія: Ціна електроенергії в Україні виявилася вищою, ніж в ЄС

Електромережі

Середня ціна для Бурштинського енергоострова в січні – березні була €52,9/МВт-год., для решти України – €46,9/МВт-год., що стало третім показником в Європі.

Середня ціна електроенергії на спотовому ринку України (територія Бурштинського енергоострова) в першому кварталі 2020 року була найвищою в Європі. Про це йдеться в квартальному огляді ринків електроенергії, підготовленому Єврокомісією.

Середня ціна для енергоострова в січні – березні була €52,9/МВт-год., для решти України – €46,9/МВт-год., що стало третім показником в Європі.

Читайте також:  В Україні ввели компенсації за затримки виплат зарплат

На другому місці розташовується Греція з ціною €50,4/МВт-год. Далі слідують Мальта і Болгарія: €45/МВт-год. і €42/МВт-год. Відповідно, найнижча ціна була в Норвегії €15 євро/МВт-год. і Швеції €17/МВт-год.

Середня ціна електроенергії по ЄС становила € 33,5/МВт-год. Порівняно з попереднім кварталом, вона знизилася на 24% на тлі слабкого попиту і збільшення вітрової генерації електроенергії.

Нагадаємо, тариф держкомпанії НЕК Укренерго на передачу електроенергії з 1 серпня зріс на 54,6%, до 240,23 грн/МВт-год без ПДВ. Тариф збільшений для погашення боргу перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел.