Технології

Нова технологія дозволить збільшити ємність акумуляторів в 10 разів

Батарея

На думку фахівців, на зміну літій-іонним акумуляторам, використовуваних практично у всіх сучасних гаджетах, прийдуть літій-металеві. Однак до цих пір не вдавалося вирішити ряд проблем, що викликають швидку деградацію таких батарей. Про прорив повідомили американські вчені, технологія яких дозволяє зробити ємні АКБ, що підтримують більш швидку зарядку, ніж існуючі рішення.

Одним із способів збільшення ємності акумуляторів вважається заміна мідних і графітових анодів на чистий літій. Незважаючи на те що це може збільшити щільність зберігання енергії в 10 разів, дослідники поки не могли побороти проблему утворення дендритів, що руйнують батарейку зсередини. Революційне рішення запропонували вчені з Університету штату Пенсільванія, які створили захисний шар, здатний тривалий час підтримувати літій-металеву батарею в робочому стані.

Читайте також:  Microsoft опублікувала список ексклюзивів Xbox, які вийдуть в 2021 році

Батарейка

“Літій-металевий акумулятор – це наступне покоління акумуляторів після літій-іонних. Він використовує літієвий анод і має більш високу щільність енергії, вирішуючи проблеми з ростом дендритів, низьким ККД і малим терміном служби”, — повідомляють вчені.

Команда дослідників створила захисний шар з електрохімічно активних молекул, нанесених на тонку плівку міді. Коли батарея заряджається, він перешкоджає утворенню дендритів. Експерименти підтвердили, що акумулятор витримує кілька циклів зарядки, що дозволяє використовувати його в комерційних продуктах, включаючи смартфони, електромобілі та безпілотні літальні апарати.

За словами дослідників, нова технологія демонструє здатність вчасно формувати шар, розкладатися і мимовільно перетворюватися, щоб залишатися на міді, а також покривати поверхню літію.

Читайте також:  Xiaomi представила робот-пилосос з функцією самоочищення пилозбірника

Джерело: newatlas.com