Технології

Мозковий інтерфейс Ілона Маска вперше був показаний у дії

Neuralink

В ході онлайн-трансляції належить Ілону Маску компанія Neuralink провела презентацію оновленої версії мозкового імпланта Link. В ході заходу були розкриті особливості пристрою і його можливості, а також продемонстрована робота гаджета в живому організмі.

Neuralink

Стара версія імпланта (ліворуч) і нова (праворуч)

Показаний імплант кардинально відрізняється від попередньої версії. Якщо торішня модель передбачала розташування за вухом людини з ниткоподібними електродами, які відходять від нього, то оновлений варіант має форму невеликої круглої таблетки, вбудованої безпосередньо в череп під шкіру голови.

Пристрій має розміри 23х8 мм, оснащений безліччю датчиків на зразок термометра, бездротовим інтерфейсом і вбудованим акумулятором, що забезпечує повноцінний день використання. Зарядка здійснюється за допомогою магнітного адаптера, що нагадує такий в Apple Watch і інших розумних годинників. Передбачається, що зарядка буде здійснюватися вночі, поки людина спить.

Читайте також:  США збирається будувати мегаструктури прямо у відкритому космосі

Neuralink

В ході презентації Ілон Маск заявив, що більшість людей в якийсь момент свого життя стикається з різними проблемами мозку або хребта. Він упевнений, що розроблений Neuralink мозковий інтерфейс здатний вирішити ці проблеми. За його словами, прилад дозволяє повернути втрачений зір і слух, побороти депресію, надмірну тривожність, параліч, наслідки інсульту, провали в пам’яті і багато іншого.

“Імплантований пристрій дійсно може вирішити ці проблеми. Багато людей просто цього не усвідомлюють. Всі ваші почуття, ваш зір, слух, біль — все це електричні сигнали, що посилаються нейронами в мозок. І якщо ви зможете виправити ці сигнали, ви зможете виправити все, від втрати слуху до інших проблем”, — зазначив Маск.

Читайте також:  В Android з'явиться функція заборони стеження за користувачем

Мільярдер порівняв розроблений імплант з фітнес-трекером Fitbit для мозку. За його словами, він цілком міг би імплантувати такий собі в голову і ніхто б цього навіть не помітив. Варто відзначити, що мозкові імпланти вже давно існують, але в більшості своїй вони досить громіздкі і викликають дискомфорт при носінні.

У порівнянні з попередньою версією кількість електродів імпланта було зменшено в три рази: з 3072 до 1024 штук. При цьому пристрій використовує бездротовий інтерфейс для передачі даних на мегабітній швидкості. Передбачається, що його можна підключити по Bluetooth до смартфону зі спеціальним мобільним додатком для управління приладом.

Повідомляється, що імплантація буде здійснюватися з використанням спеціального робота, що дозволить провести операцію без загальної анестезії менш ніж за годину. Кінцева мета компанії полягає в тому, щоб робот виконав всю роботу від початку до кінця: він повинен зробити розріз шкіри, видалити частину черепа, потім з високою точністю виконати установку імпланта, підключивши електроди до потрібних частин мозку, і в кінцевому рахунку зашити рану. За словами Маска, пацієнти цілком можуть покинути лікарню в той же день, коли їм встановлять імплант.

Читайте також:  Дослідники поставили рекорд передачі даних по оптоволокну

В ході презентації була продемонстрована робота Link на прикладі трьох свиней. Одній з них не вживляли імплант, інший встановили, а потім видалили, щоб показати, що це можна зробити при необхідності, а третя досі живе з чіпом. Було показано, що інтерфейс фіксує сигнали мозку тварини, коли вона відчуває запахи або торкається предметів своєю мордою.

Ціна і терміни появи імпланта на ринку поки не повідомляються. Раніше Маск говорив, що перші тести на людях можуть пройти до кінця цього року.

Джерело: slashgear.com