Авто

Експерти розповіли про наслідки змішування бензину з різним октановим числом

Заправляти автомобіль

Експерти розповіли про наслідки змішування бензину з різним октановим числом і впливу отриманого палива на силовий агрегат автомобіля. За словами фахівців, навіть однакові марки пального можуть мати серйозні відмінності.

Для розуміння ситуації потрібно в першу чергу розібратися з логікою виробників. В Україні бензин роблять за допомогою крекінгу, який може бути каталітичним або термічним. Після цього паливо має октанове число 80 або навіть менше. Для його збільшення в подальшому використовуються різні присадки.

З усього вищесказаного випливає, що основа у будь-якого бензину одна. Різницею між видами палива є кількість і якість присадок. Фахівці рекомендують користуватися тільки перевіреними мережевими АЗС, які закуповують бензин у перевірених постачальників.

Читайте також:  Nissan назвав свої моделі застарілими

При змішуванні А-92 і А-95 фактично паливо не буде з’єднуватися в одну субстанцію через різну щільність. Спершу в паливний насос потрапить легша рідина. Якщо ж виробник рекомендує користуватися бензином певного октанового числа і не нижче, то в цьому випадку може вийти з ладу поршнева система. Це означає, що двигун прийде в непридатність і буде вимагати капітального ремонту.

Джерело: dni24