Економіка

Справу за формулою Роттердам+ закрили – ЗМІ

Вугілля

Комплексна експертиза не підтвердила нанесення збитків від формули Роттердам+, заявляє прокурор. НАБУ рішення оскаржить.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який веде справу за формулою Роттердам+, вніс постанову про її закриття, повідомляє Слово і Діло.

Закриття справи пізніше підтвердив сам Пономаренко. За його словами, комплексна експертиза не підтвердила нанесення збитків від формули Роттердам+.

Прокурор додав, що частина справи щодо фінансових операцій з кредитними зобов’язаннями та цінними паперами групи компаній ДТЕК на міжнародному фінансовому ринку не закрита.

Читайте також:  Затверджено дефіцит бюджету Пенсійного фонду на рік

У НАБУ планують оскаржити постанову про закриття справи.

Два тижні тому в НАБУ заявили, що збиток, нанесений в 2016-2017 роках від дії формули Роттердам+, державними експертами оцінюється в 18 млрд грн. Економічні наслідки всього періоду дії формули Роттердам+ в 2016-2019 роках оцінені в 39 млрд грн.

_______________________________________________

Формула Роттердам+ була введена 3 березня 2017 року. Згідно з постановою НКРЕКП, у ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Таким чином, у тарифі встановлювалася рівна ціна на енергетичне вугілля українського й іноземного походження. Формула була скасована 23 серпня 2018 року.