Політика

Україна розгляне санкції ЄС проти Білорусі

Дмитро Кулеба

Після прийняття рішення Євросоюзу про санкції проти Білорусі Київ вирішить, чи синхронізувати дії з Брюсселем.

Україна попередньо приєдналася до заяви Євросоюзу щодо ситуації в Білорусі і синхронізує свої дії з ЄС і США в разі прийняття рішення про санкції. Про це в п’ятницю, 28 серпня, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

“Позиція України синхронізована з нашими партнерами з Євросоюзу і США. І ми будемо скоординовано працювати над тим, щоб ситуація в Білорусі стабілізувалася, щоб народ Білорусі міг зробити свій вибір і сам вирішити, яким чином далі повинна розвиватися країна”, – сказав він.

Читайте також:  Кабмін має намір пустити на медицину 5% ВВП

МЗС вважає неприпустимим будь-які втручання у внутрішні справи Білорусі. Кулеба зазначив, що кризу можна подолати лише за допомогою широкого національного діалогу всередині країни.

“Що стосується санкцій ЄС… Ми поки не бачили остаточно затверджених санкційних заходів, які зробить Європейський союз, але ми вже приєдналися до попередньої заяви ЄС щодо цього, що свідчить, що ми цілком поділяємо його політику і підходи. Коли побачимо рішення про санкції, то будемо приймати свої відповідні рішення в цьому питанні”, – заявив Кулеба.

Він зазначив, що зараз всі контакти з Білоруссю поставлені на паузу. Водночас дипломат наголосив, що про повний розрив дипвідносин не йдеться.

Читайте також:  Шмигаль назвав фіксовану ціну на газ

“Ми ставимо на паузу підготовку і проведення офіційних зустрічей. Але для розриву дипломатичних відносин немає жодних підстав поки. Білоруський посол продовжує виконувати свої обов’язки в Україні”, – сказав Кулеба, не відкидаючи повернення українського посла в Білорусь.