Авто

Volkswagen ID.3 проїхав 531 кілометр на одній зарядці

Volkswagen ID.3

Електрокар Volkswagen ID.3 зміг проїхати 531 кілометр без підзарядки – на 111 кілометрів більше заявленого виробником запасу ходу по циклу WLTP. Заїзд, покликаний перевірити енергоефективність хетчбека, стартував у німецькому Цвіккау, де налагоджена збірка ID.3. Кінцевою точкою маршруту стало місто Шаффхаузен на північному сході Швейцарії.

Для випробування використовували версію ID.3 1st Pro Performance, оснащену “середньою” батареєю ємністю 58 кіловат-годин і 204-сильною силовою установкою. Близько 44 відсотків шляху хетчбек проїхав по шосе, а решта 56 відсотків – по путівцях. Протягом дев’ятигодинного заїзду автомобіль рухався з середньою швидкістю 56 кілометрів на годину.

Читайте також:  Зовнішність нового Peugeot 308 розкрили до прем'єри

За кермом перебував пілот Фелікс Егольф, відомий рекордами їзди без дозаправки і володіє техніками, що підвищують ефективність автомобіля. Так, Егольф використовував будь-яку можливість віджати педаль газу, дозволяючи ID.3 рухатися накатом, а на шосе прилаштовувався до повітряних потоків позаду вантажівок.

Однак частина ефекту від цих “трюків” пішла на компенсацію збільшеної на 250 кілограмів ваги автомобіля: разом з пілотом в салоні знаходився оператор з камерою та іншим обладнанням для зйомки. Крім цього, у машини постійно працювали денні ходові вогні, а іноді Егольф включав вентиляцію і радіо.

Тим не менш, середнє енергоспоживання ID.3 виявилося помітно менше заявленого і склало 10,9 кіловат-години замість 14,5-15,4 кіловат-години на 100 кілометрів шляху.

Читайте також:  В Україні створили концепт робота-кур’єра

Хетчбек Volkswagen ID.3 представили у вересні минулого року на автосалоні у Франкфурті. Автомобіль оснащується моторами потужністю 150 або 204 кінські сили і акумуляторами ємністю 45, 58 або 77 кіловат-годин. Залежно від батареї запас ходу електромобіля становить 330, 420 або 550 кілометрів по циклу WLTR.

В середині серпня Південнокорейська марка Hyundai випробувала на дальність ходу електрокар Kona. Кросовер так само підніс виробнику приємний сюрприз, подолавши без підзарядки більше тисячі кілометрів.

Джерело: newspressuk.com