Економіка

НБУ визнав банк Аркада банкрутом

Банк Аркада

Визнання банку Аркада банкрутом не пов’язане із затримкою введення в експлуатацію житлових комплексів Еврика і Патріотика, підкреслюють у НБУ.

Київський банк Аркада визнаний неплатоспроможним через зменшення нормативів капіталу менш ніж до 30% від мінімально встановленого рівня. Таке рішення прийняло правління Національного банку України на своєму засіданні, повідомив НБУ.

Визнання банку неплатоспроможним означає передачу управління ним тимчасової адміністрації, яку призначає Фонд гарантування вкладів фізосіб.

У НБУ відзначають, що проблеми з капіталом у банку Аркада виникли через втрату основного активу – будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул. Ольгинська, 3 в центрі Києва.

Читайте також:  У Нафтогазі озвучили кроки для розвитку газовидобутку

Зазначені активи були передані в якості застави під кредит та у зв’язку з несплатою боргу кредитор переоформив на себе право власності на цю будівлю.

“Національний банк, вивчивши матеріали про переоформлення права власності на об’єкт (договір застави, кредитний договір та додатки до нього), звернувся до Національної поліції України із заявою з приводу неправомірних дій посадових осіб банку і проханням зберегти зазначену нерухомість”, – підкреслили в НБУ.

У Нацбанку відзначили, що понад 90% вкладників банку Аркада отримають вклади в повному обсязі – це понад 5000 осіб.

Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану суму повернення в 200 тис. грн. В цілому Фонд гарантування вкладів забезпечить виплати вкладникам в обсязі 285 млн грн.

Читайте також:  В Україні підвищили зарплати сімейним лікарям

У НБУ відзначають, що визнання банку Аркада банкрутом не пов’язане із затримкою введення в експлуатацію житлових комплексів Еврика і Патріотика, будівництво яких фінансувалося через Аркаду. “Нагляд за діяльністю забудовників поза компетенцією Національного банку”, – підкреслили в НБУ.

Залишити коментар