Наука

З’ясувалося, де діти погано ростуть

Монахи тибету

Дослідження виявило, що у дітей, які проживають на висотах від 500 метрів над рівнем моря і вище, спостерігається затримка росту.

У дослідженні Міжнародного інституту досліджень продовольчої політики (IFPRI) проаналізовано дані про зростання по відношенню до віку серед понад 950 000 дітей з 59 країн. При цьому вчені взяли дані дітей, які жили в так званому «ідеальному домашньому середовищі» з доступом до хорошого медичного обслуговування. Така вибірка була зроблена, щоб перевірити припущення про те, що однакове середовище передбачає однакові темпи зростання, в незалежності від генетики і географічного положення.

Отримані результати говорять, що це припущення працює тільки до висоти в 500 метрів над рівнем моря. Після цього, як кажуть вчені, спостерігаються значне відхилення від кривої зростання середньої дитини (стандарти розроблені ВООЗ). І це уповільнення темпів зростання не пов’язане з такими негативними факторами, як недоїдання і хвороби.

Читайте також:  Астрономи оголосили результати амбітного проекту з пошуку позаземного життя

З’ясувалося, що вплив висоти особливо позначається в перинатальний період. Цей аспект пов’язують з хронічною гіпоксією, що, на думку авторів дослідження, впливає на затримку росту плода. Можна припустити, що таке уповільнення – це результат фізіологічної адаптації, але вчені вважають, що це не так. За їх словами, необхідно звертати більшу увагу на ведення вагітності в умовах високогір’я.

За даними, наведеними в дослідженні, понад 800 мільйонів людей живуть на висоті 1500 метрів над рівнем моря і вище, причому дві третини з них-в Африці на південь від Сахари і в Азії. У цих двох регіонах проживає більшість дітей із затримкою зростання в світі.

Залишити коментар