Мільярд

Рейтинг Forbes: 10 мільярдерів, які почали бізнес “з нуля”

Нижче ми розповімо про мільярдерів з щорічного рейтингу Forbes, кому вдалося розбагатіти без стартового капіталу і наявності багатих родичів.

Номінантів рейтингу найпрестижнішого ділового видання світу вважають щасливчиками, яким пощастило народитися серед багатства і розкоші. Але деякі мільярдери встигли пізнати всі тяготи життя на шляху до вершини та успіху. Вони зіткнулися з багатьма політичними, психологічними та соціальними перешкодами. Однак це не завадило їм досягти поставленої мети.

1. Джордж Сорос

Стан: $ 24 млрд
Країна: США

Щоб пережити нацистську окупацію Угорщини, юний Сорос був змушений видавати себе за хрещеника працівника угорського Міністерства сільського господарства. У 1947 році він тікає з країни до лондонських родичів. Там він вступив до Лондонської школи економіки, в той же час працюючи офіціантом і носієм на вокзалі.

Після закінчення навчання в університеті Джордж працював в сувенірному магазині, і тільки через кілька років отримав посаду в банку Нью-Йорка. І лише в далекому 1992 році його легендарна гра проти фунта стерлінгів дозволила Соросу стати мільярдером.

2. Роман Абрамович

Стан: $ 9,1 млрд
Країна: Росія

Найуспішніший російський мільярдер в чотири роки став сиротою, і його виховували близькі родичі. Абрамович не зміг вступити до інституту і пішов на службу в армію. Закінчивши службу, він відкрив перший бізнес, пов’язаний з торгівлею … іграшками. Минуло чимало часу, поки бізнесмен став багатим завдяки угодам, пов’язаним з нафтою. Багато в чому своїм успіхом Абрамович зобов’язаний Борису Березовському, діловим партнером якого він став в 1995 році. Разом вони дуже дешево придбали в держави “Сибнефть”, яка згодом стала головним активом Романа Абрамовича.

3. Джек Ма

Стан: $ 20,2 млрд
Країна: Китай

Ма народився в місті Ханчжоу. Він ріс в бідності, його не хотіли брати на роботу навіть маленькі компанії. Ма двічі не зумів скласти вступні іспити до державного коледжу, але все ж зміг отримати освіту вчителя англійської мови.

У 1995 році він вперше побував в США і дізнався про існування інтернету. Бажаючи наповнити мережу китайським контентом, Ма створив сайт “Китайські сторінки”, який багато хто вважає першим китайським стартапом. Втім, проект так і не став успішним.

Але вже в 1999 році Ма заснував Alibaba. Зараз цей інтернет-магазин отримує в два рази більше замовлень, ніж Amazon, а сам бізнесмен встиг стати найбагатшою людиною в Китаї.

4. Моед Алтрад

Стан: $ 1 млрд
Країна: Франція

За мотивами життя 67-річного мільярдера з Франції можна знімати драматичний фільм. Він народився в бедуїнській сім’ї в Сирійській пустелі. Коли Моеду було чотири роки, померла його мати. Потім дитину прихистила бабуся. Вона була дуже забобонною, тому забороняла хлопчикові відвідувати школу. В результаті він змушений був добувати знання потайки. Моед був настільки старанним учнем, що навіть отримав стипендію на навчання у Франції.

Остаточно до Франції Алтрад переїхав в 46-річному віці, майже не знаючи мови і не маючи в кишені ні гроша. Спочатку він міг дозволити собі їсти тільки раз в день, та й то найдешевшу їжу. Однак математичні здібності допомогли йому перемогти голод і бідність. Моед отримав науковий ступінь з інформаційних технологій і почав стажуватися в технологічних і нафтових компаніях.

У 1985 році Алтрад відкриває свій перший бізнес, купивши будівельне підприємство. Хоча йому не вистачало досвіду в цій галузі, Моед швидко засвоїв основи бізнесу. Він зміг зробити свою компанію прибутковою і почав планомірно її розширювати.

Сьогодні його Altrad Group – один з головних виробників цементу і будівельних матеріалів в світі. Компанія налічує 92 підрозділи в 100 країнах світу. Кількість її співробітників перевищує 7 000 осіб, а щорічна виручка – 1 млрд доларів. Прибуток компанії протягом останніх п’яти років щороку зростає в два рази.

Крім бізнесу, Алтрад володіє регбійною командою Montpellier Hérault і пише автобіографічні книги, в яких розповідає про свій багатий і драматичний життєвий досвід.

5. Леонардо Дель Веккіо

Стан: $ 20,4 млрд
Країна: Італія

У сім років Леонардо потрапив до дитячого будинку через те, що у його батьків не вистачало грошей на виховання дитини. Відчувши всю несправедливість життя в притулку, в 14 років Дель Веккіо пішов працювати підмайстром на фабрику, яка займалася виробництвом автозапчастин та оправ для окулярів. Набравшись досвіду, через 11 років Леонардо заснував свою компанію Luxxotica. Зараз вона є лідером на ринку сонячних окулярів та окулярів з діоптріями. Їй належать такі бренди, як Ray Ban і Oakley. Компанія випускає продукцію для для Armani, Bulgari, Burberry, Chanel, DKNY, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Prada, Tiffany, Versace і інших відомих компаній. В Італії Дель Веккіо отримав титул “короля окуляр”.

6. Лі Ка-шин

Стан: $ 33,3 млрд
Країна: Гонконг

Лі Ка-шин є сьогодні найбагатшою людиною Азії, проте він прекрасно пам’ятає життя на межі бідності. У 12-річному віці, щоб годувати сім’ю, він був змушений покинути школу і влаштуватися працювати на фабриці. У 1950 році він накопичив достатню кількість заощаджень, щоб почати свій бізнес – торгівлю пластиковими іграшками. Потім Лі Ка-шин купив фабрику, після чого його бізнес почав розвиватися набагато швидше. На місці маленької фабрики виріс величезний багатопрофільний холдинг, який займається технологіями, нерухомістю, портами та іншими проектами. У компанії Лі Ка-шина працюють 270 тис. людей з 52 країн світу.

7. Шелдон Адельсон

Стан: $ 31,4 млрд
Країна: США

Шелдон Аадельсон ріс в маленькій квартирі на околиці Бостона в сім’ї простого таксиста. Через брак місця хлопчик був змушений спати на підлозі, а його головним вихователем стала рідна бабуся. Шелдон вже в дитинстві продемонстрував свій підприємницький талант: в 12 років він позичив у дядька 200 доларів і почав продавати газети і журнали.

Пізніше його бізнес почав розвиватися семимильними кроками. Адельсон виявив себе в різних сферах – консалтингових послугах, рекламних виданнях, вендінгових апаратах, сервісі по організації конференцій і т.п. У підсумку він знайшов себе в гральному бізнесу, отримавши звання “короля Лас-Вегаса”. Бізнесмен є власником компанії Las Vegas Sands, казино якої можна знайти не тільки в США, але і в китайському Макао.

8. Ян Кум

Стан: $ 6,6 млрд
Країна: США

Ще один приклад, який можна сміливо екранізувати. Засновник месенджера WhatsApp в 16-річному віці переїхав разом з матір’ю в США з України. Спочатку Кум працював прибиральником у магазині, щоб забезпечити необхідні для життя кошти. Були часи, коли сім’я жила виключно за рахунок соціальної допомоги матері, яка захворіла на рак. Але всі ці проблеми не завадили Куму закінчити університет і влаштуватися інженером в компанію Yahoo.

У 2009 році Кум придумав мобільний додаток, який зміг стати конкурентом SMS-повідомлень і зібрати кілька сотень мільйонів користувачів. Перспективність проекту оцінив навіть генеральний директор Facebook Марк Цукерберг, який в 2014 році придбав додаток за 19 млрд доларів.

9. Девід Мердок

Стан: $ 3,1 млрд
Країна: США

Девід страждав від дислексії (порушення здатності до оволодіння навичкою читання і письма), через через що не довчився в школі і в підлітковому віці почав працювати на заправці. У 1943 році він пішов у армію і встиг взяти участь у Другій світовій війні. Після її закінчення Мердок позичив у знайомих 1 800 доларів і відкрив ресторан. Так почалося фантастичне зростання його бізнесу. Зараз Мердок керує корпорацією Dole Food, найбільшим виробником фруктів і овочів в світі.

10. Опра Уїнфрі

Стан: $ 3 млрд
Країна: США

Відома телеведуча, продюсер і борець за права жінок, Опра народилася, коли її матері ще не було 18 років. Вихованням дівчинки зайнялася бабуся. Дебют Опри на телебаченні стався в місті Нешвіллі. Після цього вона переїхала в Чикаго, де її талант дозволив зробити з непримітної ранкової передачі головне ток-шоу країни. Хоча Уїнфрі зараз зупинила телевізійну кар’єру, але зате вона створила величезну бізнес-імперію. Сьогодні Опра керує безліччю проектів – від видання книг до продюсування голлівудських фільмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *