Суспільство

У Криму почали обмежувати подачу води

Сімферопольське водосховище

У степових районах півострова обміліли три водосховища, для економії води вводять графіки подачі.

З опівночі понеділка, 24 серпня, в Криму вводять графіки подачі води, пише ТАСС.

Обмеження торкнуться Сімферополя і ще 39 населених пунктів Сімферопольського і Бахчисарайського районів.

У зв’язку з цим обмеження подачі питної води будуть у ранкові та вечірні години.

“Перший етап: у ніч з 23 на 24 серпня добовий відбір води знизиться до 140 тис. кубометрів. Гаряче водопостачання буде припинено. Другий етап: з 31 серпня по 7 вересня відбір води зменшиться до 120 тис. кубометрів на добу. Буде введена подача води за графіком. Третій етап настане 7 вересня. Подача води знизиться до 100 тисяч кубометрів на добу і буде здійснюватися по годинах – вранці і ввечері”, – повідомила “глава адміністрації” Сімферополя Олена Проценко.

Читайте також:  У Польщі зростає попит на українських заробітчан

При цьому обіцяють організувати підвезення води автоцистернами в житлові райони.

Президент Кримської академії наук, доктор геолого-мінералогічних наук Віктор Тарасенко вважає, що обмеження водопостачання можуть тривати до весни 2021 року, якщо не буде продуктивних опадів восени і взимку. Він пояснив, що Крим зараз перебуває на найбільш посушливому етапі циклу, який повторюється кожні 7-10 років.

Синоптики прогнозують, що посушлива погода в Криму збережеться до жовтня-листопада. Встановлюється антициклон, з понеділка в регіон повертається спека до плюс 32 градусів і до кінця серпня дощів не передбачається. Вересень традиційно сухий у Криму, циклони минають півострів. Їхня активність можлива лише глибокої осені.