Технології

NASA показало макет корабля для доставки людей на Місяць

Модуль

2024 році в рамках місії «Артеміда» NASA планує повернутися на місяць. Часу залишилося не так вже й багато. В ході підготовки до пілотованого польоту агентство представило макет космічного корабля нового покоління, на якому астронавти повинні приземлитися на супутник Землі.

Ще в 1969 році космічні кораблі NASA мали модульну систему. Першим був командний службовий модуль (CSM), який виступав в ролі будинку і робочого простору для трьох астронавтів. Другий – місячний модуль (LM), необхідний для спуску астронавтів на супутник, а після і для їх повернення на орбіту. Сучасна концепція пішла ще далі. Інженери NASA показали макет модульної системи Human Landing System (HLS) з висотою 12 метрів, що включає кілька окремих відсіків життєзабезпечення, здатних при необхідності діяти як самостійні кораблі.

Модуль

Перша частина HLS

Також був показаний вантажний посадковий модуль Blue Moon від Blue Origin, що працює від водневого двигуна BE – 7 LOX Descent Elemen. Важливою його особливістю інженери NASA називають повну автономність. Це дозволить зробити тестовий політ без астронавтів.

Модуль

Друга частина HLS

На представленому макеті не було вантажного модуля Cygnus, створеного Northrop Grumman Transfer Element. Метою даного агрегату стане доставка місячного посадкового модуля на низьку орбіту, щоб він міг заощадити якомога більше палива і збільшити час польоту і корисне навантаження. Частина модулів (наприклад, Blue Moon) потрапить безпосередньо в руки майбутніх астронавтів місячної місії. Це не тільки допоможе поліпшити конструкцію, але і дасть пілотам «Артеміди» неоціненний досвід взаємодії з механізмами і особливостями космічного корабля.

Читайте також:  Toyota розповіла про космічний всюдихід для підкорення Місяця і Марса

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар