Технології

Apple змушує розробників робити безкоштовні додатки платними

WordPress

Скандали навколо Apple і її магазину додатків App Store не вщухають. Як повідомляється, американська корпорація не просто стягує 30-відсоткову комісію з продажу додатків і вбудованого контенту, але також змушує розробників безкоштовних програм впроваджувати в них платний контент.

Засновник популярного сервісу для створення сайтів WordPress Метт Малленвег пояснив в Twitter, чому довгий час вони не випускали оновлення на iOS. За його словами, Apple просто заблокувала випуск нових версій і будь-яких виправлень, зажадавши додати в безкоштовний додаток вбудовані покупки.

Читайте також:  Apple заплатила жінці мільйони доларів за слив її приватних фото в мережу

“Увага, ось чому відсутні оновлення @WordPressiOS… ми були заблоковані App Store. Щоб мати можливість знову випускати оновлення та виправлення помилок, нам довелося впровадити підтримку вбудованих покупок”, – написав Метт Малленвег.

У мобільному додатку WordPress на iOS не було абсолютно ніякого платного контенту. Воно дозволяло безкоштовно створити сайт. У ньому не було можливості купити унікальне доменне ім’я. com або навіть .blog. Замість цього програма пропонувала безкоштовне доменне ім’я WordPress і 3 ГБ місця для зберігання даних.

В Apple відповіли на запити журналістів. Представники компанії заявили, що всі додатки, що пропонують платні послуги або контент, повинні включати вбудовані покупки, оброблювані платіжною системою Apple. Оскільки WordPress – багатоплатформовий сервіс, все, що пропонується на його веб-сайті або на інших мобільних платформах, має бути доступним і в додатку для iOS. Варто відзначити, що на сайті WordPress дійсно є можливість покупки різного контенту, включаючи домени, теми сайтів та інше.

Читайте також:  Вирішено головну проблема електромобілів - низька автономність

У підсумку Метт Малленвег був змушений прийняти вимоги Apple, так як вони підписали ліцензійну угоду з компанією, коли вирішили опублікувати свій додаток в App Store. Він заявив, що протягом 30 днів для WordPress на iOS буде випущено відповідне оновлення з вбудованими покупками.

Джерело: engadget.com