Наука

NASA виявило осколки наднової, які летять до Землі на рекордній швидкості

Наднова Кеплера

У далекому 1604 році знаменитий астроном Йоганн Кеплер спостерігав за вибухом наднової, на честь якого її і назвали. Об’єкт було видно неозброєним оком. З тих пір вчені неодноразово робили спроби обчислити точну швидкість руху уламків зірки. Через більше чотирьох сотень років дослідники NASA все ж змогли відповісти на це питання.

Наднова Кеплера знаходиться на відстані 20 000 світлових років від Землі в Чумацькому Шляху і належить до наднової типу Ia, що утворилася в результаті вибуху невеликого щільного білого карлика. За допомогою рентгенівської обсерваторії Чандра співробітники NASA виміряли швидкість віддаляється від супернової матеріалу, отримавши значення в 32 мільйони кілометрів на годину, що в 25 000 разів швидше швидкості звуку на Землі. Крім того, в ході дослідження було відстежено 15 маленьких “уламків” в залишках наднової зірки Кеплера, найшвидший з яких рухається на швидкості 37 мільйонів км/год, що є найбільшим значенням, зареєстрованим для залишків наднової.

Читайте також:  Метеорологи заявили про негативну властивість 5G

За словами астрономів, середня швидкість осколків становить близько 16 мільйонів кілометрів на годину, а вибухова хвиля поширюється зі швидкістю близько 24 мільйонів кілометрів на годину. Настільки точні дані були отримані на основі аналізу рентгенівських променів в червоному, зеленому і синьому спектрах, які показували рентгенівські промені низької, середньої і високої енергії відповідно.

З 15 досліджуваних частин наднової, дві рухаються до землі, а вісім несуться в протилежну сторону. Решта п’ять вимагають подальшого вивчення. Що цікаво, за більш ніж 400 років осколки так і не сповільнилися. Щодо такої високої швидкості їх руху, астрономи вважають, що зірка або була дуже великою, або вибух настав в результаті злиття двох білих карликів.

Читайте також:  Медикам вперше вдалося зменшити біологічний вік людини

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар