ЄС

ЄС має намір посилити контроль за офшорними компаніями

Євросоюз планує посилити контроль за компаніями, що мають офшорні активи, повідомляє Financial Times.

За пропозицією ЄС, компанії та їх дочірні підприємства з річним оборотом понад € 750 млн, зареєстровані в Євросоюзі, повинні будуть щорічно публікувати розбиті по країнах відомості по прибутку, податках, штату співробітників і чистому обороті.

Раніше подібний план обмежував розкриття даних цих компаній на території Європи, згідно новому розумінні, компанії будуть зобов’язані розкривати дані про діяльність компаній, в тому числі в офшорах.

Увечері 3 квітня провідні світові ЗМІ опублікували результати аналізу 11,5 млн файлів загальним обсягом 2,6 терабайта з інформацією про офшори, отриманої більше року тому німецькою газетою Süddeutsche Zeitung від невідомого джерела. Видання отримало файли з внутрішньої бази даних панамської компанії Mossack Fonseca, великого реєстратора офшорів. У документах йшлося не тільки про власників офшорів з Німеччини, а й про людей з усього світу – від Бразилії до Китаю, і тому репортери вирішили поділитися отриманими даними з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

В результаті спільної роботи в офшорному досьє були знайдені відомості про 12 колишніх і діючих лідерів країн (президентів і прем’єрів), 128 політиків і чиновників (не кажучи вже про їх родичів і друзів) з країн ЄС, України, Росії, Бразилії, Китаю та ін. В файлах були виявлені офшори прем’єр-міністрів Ісландії і Пакистану, короля Саудівської Аравії, президента України, дітей президента Азербайджану, членів сім’ї лідера Китаю Сі Цзіньпіна, батька прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона, музиканта Сергія Ролдугина, підприємців Аркадія і Ігоря Ротенбергів та інших. Крім світових лідерів, в документах знайшлися офшори міжнародних злочинців і людей, пов’язаних з наркоторговцями і терористами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *