Технології

З’ясувалося, чому динозаври досягали величезних розмірів

Динозавр

Американські вчені провели дослідження, згідно з яким, динозаври досягали величезних розмірів через унікальну будову їх кісток.

Вважається, що кладка яєць допомагала динозаврам досягати значних розмірів. Але дослідники з Массачусетського університету в Амхерсті, як пише The New Scientist, вперше зосередилися на трабекулярній кістці динозаврів (губчаста кістка), яка зустрічається на кінцях кісток, як наприклад, на стегновій кістці.

Дослідники провели детальне сканування кісткової тканини і скористалися особливою інженерною технікою, яка звана аналізом кінцевих елементів. В результаті з’ясувалося, що трабекулярна кістка у динозаврів влаштована інакше, ніж у ссавців, що дозволяло їм, на думку дослідників, мати менш щільні кістки, без шкоди міцності.

Читайте також:  Нова версія Android Auto стала більш функціональною

“Отримані дані мають значення для розуміння того, як динозаври змогли підтримувати гігантські розміри тіла, яких сьогодні не спостерігають у тварин” — розповідає один з авторів дослідження Сет Донахью.

Що примітно, вчені вважають, що це відкриття може допомогти і в розробці, які вимагають міцності при легкості конструкції, таких як міст або космічний шатл. Варто відзначити, що один найбільших динозаврів — аргентинозавр досягав в довжину 35 метрів і міг важити до 108 тонн.