Технології

Apple зробила секретний девайс для уряду

Apple Ipod

Колишній співробітник американської корпорації Apple розповів про роботу над секретним проектом з розробки замаскованого під iPod таємничого пристрою для Міністерства енергетики США.

Девід Шейер, який працював в корпорації Apple інженером з розробки програмного забезпечення, поділився історією про те, що в кінці 2005 року до нього прийшов особисто керівник проекту iPod і розповів про те, що відтепер він доручає йому працювати над засекреченим проектом для Міністерства енергетики США. Перш за все Шейеру слід було надати максимальне сприяння двом співробітникам приватної компанії Bechtel з Сан-Франциско.

Читайте також:  Створена перша глобальна карта поширення бджіл

Інженер повідомляє, що їх звали Пол і Метью, а цікавила їх операційна система музичного плеєра iPod. В рамках секретного проекту він повинен був брати участь в розробці пристрою, який зовні нічим би не відрізнялося від звичайного iPod, але мало розширений функціонал — в тому числі прихований від сторонніх розділ пам’яті, який неможливо помітити при підключенні плеєра до комп’ютера через USB-кабель.

Таємничий гаджет розроблявся на основі звичайного iPod п’ятого покоління, для чого співробітники Bechtel придбали їх в кількості декількох десятків штук. Замовником проекту виступало Міністерство енергетики США. В Apple надавали сприяння співробітникам Bechtel, але обмежили їх можливості інженерів — наприклад, Полу і Метью видали окремий кабінет, але підключили до Інтернету в обхід корпоративного брандмауера.

Читайте також:  Глава Xiaomi розвіяв три головні міфи про компанію

Таким чином, співробітники Bechtel не могли підключитися до внутрішньої мережі Apple. Версія операційної системи iPad OS, до якої дали їм доступ, зберігалася на DVD-диску без можливості винести його за межі штаб-квартири компанії. Шейер зазначає, що не мав доступу до інформації про те, який саме пристрій було в підсумку створено на базі iPod, але припускає, що під плеєр замаскували лічильник Гейгера.

На його думку, використовувати девайс можна було для прихованого пошуку слідів вкрадених або контрабандних радіоактивних речовин, які зловмисники могли використовувати для створення «брудної» бомби. Шейер додав, що про проект в Apple знали всього чотири людини, ніхто з яких там вже не працює, а сам факт співпраці американської корпорації з урядом США неможливо підтвердити документально, так як всі домовленості були усними.

Залишити коментар