Технології

SteamDB розкрив рекомендовані Valve ціни на ігри

Steam sales

Рідкісний магазин чесно слідує рекомендованій ціні виробника, але в ігровій індустрії все навпаки. Як виявилося, Valve пропонує видавцям оптимальну вартість їх продукту в різних регіонах, проте користуються цими порадами далеко не всі. Наприклад, Horizon Zero Dawn і Death Stranding могли дістатися користувачам PC набагато дешевше.

Дані про рекомендовані ціни почав вказувати портал SteamDB – знайти їх можна, натиснувши на посилання з цікавою грою в розділі Packages на сторінці самого тайтла. У більшості випадків реальна вартість буде значно вищою. Наприклад, Grand Theft Auto V могла б коштувати 379 гривень замість 629 гривень, Horizon Zero Dawn — 579 гривень замість 709 гривень, а Death Stranding — всього 699 гривень замість консольних 1799 гривень.

SteamDb

З’ясувалося, що видавці слідують порадам Valve у вкрай рідкісних випадках. З рейтингу найпопулярніших ігор Steam тільки Rust і ARK: Survival Evolved продаються за оптимальними цінами. Так що не варто картати себе за те, що ніколи не купували великі тайтли за повну вартість, — зазвичай націнка від видавця становить близько 90%.

Джерело: steamdb.info