Газ

Україна приступила до закачування газу в сховища

Сезон закачування газу почався в підземні сховища України. Про це повідомив прес-секретар компанії-оператора газотранспортної системи країни «Укртрансгаз» Максим Белявський.

“Розпочато закачування газу в сховища, починаючи з четверга газові запаси України поповнюються”, – написав він з соціальної мережі Facebook.

Белявський пояснив, що протягом 7-8 квітня в Угерське підземне сховище газу (ПСГ) у Львівській області було закачано 5,95 млн кубометрів газу.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив раніше, що Україні необхідно закачати в ПСГ 9-10 млрд кубометрів газу до початку опалювального сезону 2016-2017.

При цьому глава компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що Київ скорочує обсяги закупівлі газу для опалювального сезону в порівнянні з минулим роком. Він поінформував, що «Нафтогаз» має намір залучити близько 500 млн доларів від міжнародних фінансових установ на закупівлю природного газу для проходження наступного опалювального сезону.

За словами директора з розвитку «Нафтогазу» Юрія Вітренка, українська сторона шукає інвестиції для закачування природного газу в свої ПСГ.

Проект включає «зберігання до п’яти млрд кубометрів газу» в існуючих ПСГ України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *