Технології

Вчені знайшли спосіб злому дверних замків за допомогою смартфона [ВІДЕО]

Ключі

Незважаючи на масове виробництво розумних дверей, більшість користувачів вважає за краще класичні рішення з традиційними дверними замками. Але, як виявилося, навіть їх використання не дає гарантії захисту від хакерів. Дослідники з Національного коледжу Сінгапуру виявили нетривіальний метод виготовлення дублікатів ключів навіть без зліпків і фотографій оригіналу — для цього їм вистачило звичайного мікрофона, вбудованого в будь-який смартфон.

Згідно з опублікованим документом, проходячи повз двері власника квартири в момент, коли той вставляє ключ в замок, зловмиснику необхідно просто записати те, що відбувається на диктофон за допомогою свого гаджета. Потім хакерський алгоритм, який отримав назву SpiKey, “прослуховує” запис і фіксує тимчасові інтервали між чутними клацаннями, коли виступи на ключі вдаряються об шпильки замку. Аналізуючи отриману інформацію, програма визначає відстань між цими виступами – залишається лише виготовити кілька варіантів дублікатів, один з яких з великою ймовірністю відкриє замок.

Читайте також:  Медики готуються до першої операції з трансплантації біонічного ока

В середньому додаток вибирає близько 5 найбільш ймовірних варіантів з 330 424 можливих, складених на основі аналізу звукової доріжки. Підвищити свої шанси на успіх зловмисник може і вручну, скорегувавши алгоритм під відомий тип замку, підглянутий на дверях жертви. Ще більше спростити роботу хакера може і сам користувач, якщо вдасться зламати його пристрій і «прослуховувати» замок з максимально близької відстані.

Втім, за запевненням авторів звіту, такий метод все ж набагато складніший у виконанні, ніж простий зліпок з ключа, тому навряд чи варто очікувати його масового поширення.

Джерело: mashable.com

Залишити коментар