Наука

В хмарах Венери може бути життя

Хмари

Ніхто точно не знає, як може виглядати життя за межами Землі. Чи будуть це всього лише бактерії або дивні істоти з «Зоряних Воєн», – це нам тільки належить дізнатися. Крім того, що ми не можемо передбачити саму форму це життя, ми не можемо вгадати і місце, в якому вона мешкає. Група вчених з Массачусетського технологічного інституту висунула цікаву ідею. Команда передбачає, що в багатих сіркою хмарах Венери можуть жити мікроби.

Це не нова ідея. Таку гіпотезу висунув астроном Карл Саган більше 50 років тому. А зараз Сара Сігер, планетолог з Массачусетського технологічного інституту, підкріпила цю теорію новими ідеями, про те, як саме мікроби могли б виживати і існувати в кліматичних умовах самої пекельної планети Сонячної системи.

Нова робота передбачає, що мікроби могли б підтримувати життя, використовуючи сірчані Хмари Венери, і перетворюючи їх в сполуки, які захищають організми від різких ультрафіолетових променів і в такі, які дозволяють їм фотосинтезувати. Головною проблемою цієї теорії є те, що не зовсім зрозуміло, як ці бактерії можуть утримуватися в повітрі. Адже якщо вони потраплять на більш низький рівень атмосфери, вони будуть спопелені. Сігер каже, що стверджувати точно складно, але вона вважає, що мікроби можуть циклічно рухатися вгору і вниз, як краплі в лавовій лампі.

Читайте також:  Земля зіткнулася з енергетичним дисбалансом

В основному, як показують багато досліджень, мікроби можуть виживати у верхніх шарах атмосфери. Там вони залишаються активними і швидко розмножуються, щоб підтримувати рівень популяції. Однак вони все одно можуть падати вниз – це неминуче. Впавши, мікроби б просто впали в сплячку, але через температуру Венери це було б проблематично. Більшість з них були б спалені, але можливо, інші були б віднесені вгору турбулентними висхідними потоками і повернулися б до життя.