Технології

SpaceX побила рекорд повторного використання ракети Falcon 9

SpaceX

SpaceX успішно запустила одинадцяту партію супутників Starlink для своєї зростаючої мережі широкосмугового інтернету, відзначившись при цьому відразу двома досягненнями. Доставляючи корисний вантаж на орбіту, багаторазовий перший ступінь ракети Falcon 9 злетів в шостий раз поспіль, а сам запуск став ювілейним — компанія відзначила свою соту за рахунком космічну місію.

Згідно зі звітом SpaceX, на низьку навколоземну орбіту було відправлено 58 супутників Starlink, в результаті чого чисельність їх угруповання перевищила 600 штук. Виконавши свій рекордний, шостий пуск, Falcon 9 також запустила три супутники SkySat компанії Planet для спостереження за поверхнею Землі з субметровим розширенням в оптичному діапазоні.

Читайте також:  Іконки Windows чекає глобальний редизайн вперше за 26 років

Менш ніж через дев’ять хвилин після запуску перша ступінь Falcon 9 успішно повернулася на Землю, здійснивши посадку на поверхню плавучої платформи Of course I Still Love You. Крім того, компанії вдалося зловити одну з половин головного обтічника ракети за допомогою сітчастого «гамака», розтягнутого на кораблі. Повторне використання компонентів носія дозволяє компанії значно знизити вартість наступних пусків.

Раніше SpaceX оголосила про початок бета-тестування “космічного Інтернету” в деяких областях США і Канади. За словами учасників ЗБТ, на сьогодні швидкість з’єднання в мережі Starlink становить близько 40 Мбіт/с із середнім значенням затримки в районі 30-40 мс. У перспективі компанія розраховує досягти швидкості з’єднання до 1 Гбіт/с. за чутками, роздрібна ціна терміналу для підключення до американського провайдера складе близько $1000, а тарифні плани стартують з позначки $100 на місяць. Точна дата відкритого запуску Starlink в різних регіонах поки невідома.

Читайте також:  Трекер Apple AirTag виявився неефективним у високих будівлях

Джерело: techcrunch.com