Суспільство

У Долині смерті побитий світовий рекорд спеки

Долина Смерті

Можливо, правда, що тільки за останні сто років – в 1913 році температура була ще вищою, але це не точно.

Для каліфорнійської Долини Смерті – міжгірської западини в районі пустелі Мохаве, що знаходиться на 86 метрів нижче рівня моря-рекордна спека є, в принципі, нормою. Середній температурний максимум липня і Серпня там становить 46 °C і 45 °C відповідно.

У липні 1913 року там був встановлений абсолютний світовий рекорд — повітря прогрілося до 56,7°C (134°F). Втім, деякі експерти сумніваються в достовірності цих даних, вказуючи, що при високій температурі в Долині Смерті гарячі маси повітря зачіпають і сусідні регіони, а там в цей день відзначали температуру тільки 118-119°F.

Читайте також:  У військовій частині Нацгвардії зафіксовано спалах коронавірусу

Так що цілком ймовірно, що зареєстрований минулої неділі Національною метеорологічною службою США показник в 130°F (54,4°C) якраз і є світовим рекордом. Правда, його ще повинні підтвердити Всесвітня Метеорологічна Організація і американський Комітет з екстремальних кліматичних явищ.

Попередній же найвищий температурний показник в Долині смерті (якщо не брати до уваги рекорд 1913 року) був зафіксований в 2013 році — 129°F або ж 54 °C.

Таким чином, у борців з глобальним потеплінням з’явився ще один привід для занепокоєння – і Грета Тунберг вже ретвітнула повідомлення про новий температурний рекорд.

Залишити коментар