Авто

Влада Японії хоче об’єднати Nissan і Honda

Логотип Nissan

У 2019 році Nissan і Honda запропонували об’єднатися в альянс, з’ясувала газета Financial Times. Ця пропозиція надійшла від уряду Японії, проте досі не була прийнята в тому числі через фундаментальні відмінності автомобілів брендів.

Авторами ідеї об’єднання Nissan і Honda називають радників прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе. За інформацією видання, приводом для можливого об’єднання послужив ряд факторів: по-перше, після арешту Карлоса Гона у японського уряду були сумніви щодо майбутнього альянсу Renault-Nissan, по-друге, глобальна конкуренція на автомобільному ринку загострилася, і новий альянс міг би зміцнити позиції японських автовиробників. І, нарешті, по-третє, цей крок дозволив би Nissan і Honda об’єднати зусилля в розробці безпілотників і електромобілів і тим самим скоротити витрати.

Передбачається, що новий японський альянс зможе скласти конкуренцію Toyota, під впливом якої вже знаходяться Suzuki, Subaru і Mazda. Honda в свою чергу залишається незалежним автовиробником і третім за величиною в країні: річний обсяг продажів бренду становить 4,8 мільйона машин.

Однак до обговорення пропозиції радами директорів Nissan і Honda справа досі не дійшла. У числі доводів проти об’єднання називають принципову відмінність автомобілів брендів, бізнес-стратегії (Nissan розвиває електромобілі, а Honda інвестує у водневі двигуни), а також те, що Nissan сконцентрований на розвитку всередині Альянсу з Renault і Mitsubishi.

Читайте також:  ЗМІ: хакери зламали Kia Motors і зажадали $ 22 мільйони

Джерело: Financial Times