Наука

Створена технологія, яка здатна перетворити морську воду в питну всього за 30 хвилин

Вода

Мільйони людей щодня стикаються з дефіцитом прісної води. Міжнародна команда дослідників створила нову технологію опріснення: за допомогою сонячного світла вона може перетворити морську солону воду в питну всього за 30 хвилин.

Мільярди людей позбавлені повноцінного доступу до чистої води. Існують спеціальні опріснювачі, здатні забезпечити людей прісною водою, але вони, як правило, дорогі і споживають багато електроенергії. В ході проведеного дослідження міжнародна команда вчених розробила нову технологію опріснення, яка може вирішити проблему з питною водою.

Металоорганічні каркаси (MOF) – клас сполук, що складаються з іонів металів, які утворюють кристалічний матеріал з найбільшою площею поверхні з усіх відомих матеріалів. Дослідницька група створила спеціальний MOF під назвою PSP-MIL-53. Це світлочутливий матеріал з високими адсорбційними і регенеруються властивостями, причому його відновлення відбувається за рахунок використання сонячного світла. За допомогою нового матеріалу група інженерів змогла за добу опріснити 139,5 літра солоної води.

Читайте також:  Виявилося, що найдавніший ударний кратер Землі виник не через падіння астероїда

“Сонячне світло – найпоширеніше і поновлюване джерело енергії на Землі. Наша розробка на основі адсорбентів з використанням сонячного світла для регенерації забезпечує енергоефективне та екологічно безпечне рішення для опріснення”, – діляться результатами роботи вчені.

За даними ВООЗ, вода вважається якісною при показнику загальної розчиненої твердої речовини (TDS) < 600 частин на мільйон (ppm). За словами дослідників, технологія дозволяє досягти TDS < 500 ppm всього за 30 хвилин і відновити MOF для повторного використання через чотири хвилини під впливом сонячного світла.На думку дослідників, чутливі до сонячного світла MOF також можуть бути задіяні для екологічно безпечних способів видобутку корисних копалин. Будь-які конкретні терміни комерціалізації нової технології опріснення не називаються.

Читайте також:  Політ людини на Марс може порушити його когнітивні функції

Джерело: monash.edu