Бізнес ідеї

Бізнес-ідея: продаж солодкої вати

Виготовлення цукрової вати

Солодка вата – одна з найулюбленіших ласощів дітей і дорослих з радянських часів. Обійтися без цих солодощів при поході в цирк або зоопарк не може жодна дитина, повітряна смакота так і манить їх своїм виглядом.

Популярність солодкої вати дозволяє реалізовувати її в курортних зонах, парках, атракціонах та інших розважальних місцях, де збирається велика кількість людей. Подібний попит робить бізнес з продажу ласощів дуже цікавим для багатьох підприємців. У сьогоднішній статті ми надамо приклад бізнес-плану з виробництва та продажу солодкої вати.

ОФОРМЛЕННЯ

Для того щоб почати торгівлю, бізнесмену необхідно узаконити свою справу. Для цього необхідно подати пакет документів до податкової інспекції на відкриття ПП (ФОП). Форма індивідуального підприємництва є найбільш вигідною при такому невеликому бізнесі, так звітність буде простіша, і податки поменші. Код КВЕД для ведення діяльності – 47.99. Інша роздрібна торгівля поза магазинами. Держмито за реєстрацію ПП становить 700 грн, однак доведеться ще розщедритися на завірення документів нотаріусом – близько +- 500 грн. Готові документи та свідоцтво про реєстрацію буде отримано підприємцем через 2-3 тижні.

ОБЛАДНАННЯ

Для того, щоб зайнятися виробництвом солодкої вати, знадобиться апарат для її виготовлення, а також захисний купол, який захищає ласощі від пилу і не дозволяє їй «втекти». Щоб апарат можна було перевозити з одного місця на інше необхідний візок під апарат, він дозволить зробити точку продажів мобільною.

Апарат для виготовлення цукрової вати

Для виготовлення солодкої вати знадобиться спеціальний апарат

Виготовляється цукрова вата з рафінованого цукру-піску, можна використовувати як тростинний, так і буряковий. Одна порція вимагає всього 2-3 ложки цукру (близько 20-25 грам). Сировина засипається в поглиблення посередині барабана, апарат запускається і починає плавити цукор, утворюючи тонку павутину, що збирається на бортах. Збирати її потрібно на пластикову або дерев’яну паличку, в той час поки вона розпорошується.

Про запас виготовляти продукт також є можливість, це означає що солодку вату можна продавати через роздрібні магазини. Щоб солодощі виглядали привабливо можна використовувати натуральні барвники і смакові добавки, які дозволені українськими нормами. Загальна вартість обладнання складає менше 15 тисяч гривень.

Читайте також:  Працюємо на себе: бізнес по ремонту квартир

УМОВИ ДЛЯ РОБОТИ

Приміщення під продаж солодкої вати купувати або брати в оренду необов’язково, оскільки точку можна відкрити на відкритому майданчику. Але для законної торгівлі потрібно мати всі необхідні дозволи та сертифікати якості продукції. Санітарною службою наказано при продажу продуктів на відкритому повітрі обладнати торгову палатку, в крайньому випадку достатньо купола. Близько точки продажу повинен бути доступ до проточної води, а в наметі повинна бути електрика для роботи апарату (можна купити генератор). Щоб не відвозити щодня все обладнання додому, можна домовитися про оренду частини приміщення, розташованої поблизу.

Якщо бізнесмен припускає продавати солодку вату в приміщенні, то потрібно подбати про те, щоб воно було сухим, це дозволить продуктові не злипатися і залишатися привабливим для клієнтів. Також потрібно звернути увагу на систему вентиляції, вона повинна бути не гіршою ніж в кафе та їдальнях. Відмінним місцем розташування для відкриття точки продажу солодкої вати стане приміщення біля кінотеатру, парку, атракціонів.

ПЕРСОНАЛ

Щоб не працювати самостійно, залишаючи час на розширення бізнесу, необхідно найняти продавців на виготовлення та реалізацію солодкої вати. У літній час це можуть бути старшокласники та студенти, які готові працювати за невисоку, але щоденну оплату (від 100 гривень до 250 гривень на добу). В інший час можна найняти двох продавців, щоб вони змінювали один одного. Їх буде необхідно навчити роботи на обладнанні, простажувати кілька днів, тільки після цього можна дозволити співробітникам самостійні продажі.

Зарплата може бути фіксованою, наприклад 1-2 тисячі грн на місяць, або оплачуватися у вигляді відсотка від продажів, що може як перевищувати стабільний оклад, так і бути меншим за нього.

ПЛЮСИ І МІНУСИ

Перед тим як почати бізнес необхідно зважити всі «за» і «проти», щоб не потрапити в халепу.

Плюсами бізнесу з виготовлення та продажу солодкої вати є:

 • Невисока вартість сировини для ласощів;
 • Немає необхідності у великому просторі, можна розташуватися на відкритому повітрі;
 • Немає складнощів у навчанні виготовлення продукту;
 • Високий стабільний попит у дітей і дорослих;
 • Недороге обладнання, менше 15 тисяч гривень.
Читайте також:  Золоті гори — це про бджільництво

Мінусами є висока конкуренція і складність в пошуку місця, так як всі «рибні місця» найчастіше зайняті.

Виготовлення цукрової вати

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Перейдемо до підрахунків щоб з’ясувати наскільки вигідно починати бізнес з виробництва та продажу солодкої вати. На початковому етапі підприємцю доведеться розщедритися на:

 • відкриття ПП (ФОП) та завірення документів у нотаріуса – 1200 грн;
 • покупка устаткування і сировини для ласощів – близько 15 тисяч гривень.

Як ми можемо переконатися цей бізнес не вимагає великого стартового капіталу, трохи більше 15 тисяч гривень вистачить для того щоб оформити діяльність за законом і купити все необхідне для роботи.

Щомісяця власнику точки з продажу солодкої вати необхідно буде оплачувати:

  оренду місця під відкритим небом або приміщення – від 2 до 5 тисяч гривень;

  зарплату співробітникам – від 1 до 2 тисяч; електроенергія – 100-300 гривень (якщо апарат живиться від сусідів, наприклад);

  оренду частини приміщення під зберігання обладнання – 1-2 тисяч гривень (якщо знаходиться під відкритим небом).

Щомісячні витрати складуть від 5 до 9 тисяч гривень.

При цьому середня місячна виручка в літній сезон становить близько 20 тисяч гривень, в холодну пору року попит падає, виручка рідко перевищує 5-7 тисяч.

При такому розкладі бізнес окупається за 1-2 місяці роботи.

Найкраще починати бізнес з продажу солодкої вати в кінці весни або на початку літа, коли можна буде орендувати місце в популярному парку, і незабаром відбити витрати.

Бізнес по виробництву і продажу солодкої вати є відмінним видом заробітку для підприємців-початківців, він не вимагає від власника великих витрат на оренду, персонал і просування, а високий попит на товар дозволяє швидко окупитися і почати отримувати дохід. Однак багато хто вважає цей бізнес лише способом збільшити капітал для подальшого просування в підприємницькій справі, забуваючи про те, що масштабувати такий проект також можна отримувати мільйонний прибуток щомісяця.

Тому якщо Ви в роздумах яке діло відкрити в літній сезон і поки не готові інвестувати мільйони рублів в бізнес-проекти, то виробництво і продаж солодкої вати відмінний шанс відчути всю красу підприємницької справи.

Залишити коментар