Політика

Bloomberg повідомив, що Лукашенко “готується до втечі”

Протести в Білорусі

У Кремлі вважають, що Лукашенко може позбутися посади або ж утриматися при владі шляхом жорстокого придушення протестів, повідомляє Bloomberg.

Люди з оточення Олександра Лукашенка зв’язувалися з чиновниками з Кремля з приводу “можливості втечі в Росію в разі повалення чинної влади” в Білорусі. Про це, в суботу, 15 серпня, пише Bloomberg з посиланням на два джерела з Москви, знайомих з деталями переговорів.

За словами співрозмовників агентства, в Кремлі допускають, що Лукашенко найближчим часом може втратити посаду президента, але при цьому не виключають і інший варіант – збереження на якийсь час влади в руках Лукашенко шляхом жорсткого придушення протестів. Ще одне джерело Bloomberg, близьке до Кремля, заявило, що деякі російські чиновники вважають жорстоке придушення опозиції “контрпродуктивним”.

Читайте також:  Зеленський бачить в НАТО шанс зберегти Україну

“Більше ніхто не впевнений в майбутньому Лукашенка. Він може в короткостроковій перспективі досягти успіху в придушенні протестів, але тут є велика проблема”, – заявив агентству голова президії Ради із зовнішньої і оборонної політики Росії Федір Лук’янов.

За його словами, Москва “перенаситилася” Лукашенком, однак воліла б залишити його на місці, тому що будь-який альтернативний лідер, найімовірніше, буде шукати більш тісні зв’язки із Заходом.

Залишити коментар