Авто

Встановлено новий світовий рекорд швидкості пересування на землі

Стрімлайнер

У США на соляному озері Бонневіль встановили новий світовий рекорд швидкості пересування по землі серед автомобілів, оснащених традиційним поршневим двигуном внутрішнього згоряння. Максимальна швидкість, яку показав стрімлайнер Speed Demon, склала майже 775 кілометрів на годину. Однак в якості рекорду записаний середній показник з двох заїздів – 757 кілометрів на годину.

Стрімлайнер Speed Demon обладнаний шестилітровим V8 Hemi від Chevrolet з подвійним турбонаддувом. Агрегат видає 2500 кінських сил і працює в парі з семиступінчастою автоматичною коробкою передач.

Читайте також:  У Києві стартував капітальний ремонт важливого шляхопроводу (Відео)

На відміну від більшості стрімлайнерів, в яких пілот найчастіше розташовується в тісному кокпіті, внутрішня конструкція Speed Demon являє собою повноцінну літакову кабіну типу «ліхтар». Крім того, автомобіль обладнаний чотирма колесами, які розміщені на трьох осях. Передні два колеса розташовані один за одним.

У черговому заїзді на соляному озері «швидкісному Демонові» вдалося подолати швидкість в 757 кілометрів на годину, тим самим встановивши новий світовий рекорд пересування по землі. Попередній рекорд, встановлений у 2018 році, також належав Speed Demon. Тоді стрімланер змогли розігнати до 722 кілометрів на годину.

У середині липня на американському аукціоні Bring a Trailer виставили на продаж одномісний стрімлайнер, побудований у вигляді ракети. Придбати автомобіль, який встановив кілька світових рекордів швидкості, можна за 19 000 доларів (приблизно 500 000 гривень за поточним курсом).

Читайте також:  Названо найбільш продаваний спорткар у світі

Джерело: Facebook.com/speeddemon715