Економіка

Названі головні покупці українських озброєнь

укроборонпром

Вагомий прибуток держконцерн отримав від поставок в КНР обладнання і складових до техніки ВМС.

Укроборонпром підрахував обсяг експорту за перше півріччя, який склав майже 145 млн доларів. Про це повідомляє прес-центр ДК.

У концерні відзначили, що, незважаючи на світову пандемію, активна робота спецекспортерів дозволила зробити висновок близько 140 експортних контрактів з 36 країнами світу.

У топ-10 країн – основних імпортерів української продукції, частка експорту яких склала 85%, значаться: Китай, Туреччина, Пакистан, Індія, Йорданія, В’єтнам, Азербайджан, Алжир, Марокко, Ефіопія.

Читайте також:  НБУ назвав причини падіння ВВП у другому кварталі

Серед вагомих експортних поставок (понад $ 5 млн) у першому півріччі 2020 року варто відзначити поставки в КНР обладнання і складових до техніки ВМС і також надання послуг щодо R&D за авіадвигунобудівною тематикою, поставки в Туреччину радіолокаційної станції і супутніх товарів, поставки в Йорданію комплектуючих виробів для ракетного озброєння, як і надання послуг з ремонту авіадвигунів для В’єтнаму.

У регіональній структурі міжнародних передач товарів військового призначення переважає Азіатсько-Тихоокеанський регіон – 56% від усіх поставок. Частка європейських країн у регіональній структурі експорту озброєння і військової техніки зросла до 19%, у 2019 році вона становила 13%, а в 2013 році – усього 3%.

Читайте також:  У Раді назвали ймовірні терміни надходження другого траншу МВФ

Третім географічним ринком вітчизняної продукції військового призначення є Близький Схід і Північна Африка – 18%.

У структурі експорту озброєнь і військової техніки традиційно перше місце займають поставки авіаційної техніки, надання послуг з ремонту і модернізації і також поставки запчастин до неї – 30%, сегмент військово-морської техніки склав 25%, бронетанкової техніки і техніки ППО – 16% і 14% відповідно.

Наймасштабніші контракти, укладені в першому півріччі 2020 року, були на поставку систем ППО в країни Європи й Америки, високоточної зброї в одну з країн Близького Сходу.

Введення основними партнерами України у сфері ВТС карантинних заходів призвело до скасування всіх виставкових заходів, офіційних візитів, більшості зустрічей і переговорів, випробувань і приймально-здавальних робіт, що у свою чергу ускладнило реалізацію укладених контрактів і знизило показники експорту / імпорту продукції та послуг в середньому на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Залишити коментар