Наука

Названо собаки, які найбільше страждають від кастрації

Собаки

Дуже часто господарі собак приймають рішення про їх кастрацію і стерилізацію, що викликає бурхливі суперечки, як між захисниками природи, так і між вченими. Зрозуміти, як саме впливає ця процедура на тварину, багато фахівців намагаються давно, і ось дослідники з Каліфорнійського університету в Девісі розповіли, які домашні вихованці піддаються більшому ризику після такої процедури.

У США і Європі собак стерилізують або каструють до 6-місячного віку. Нове дослідження, яке проаналізувало дані тисяч собак за 15 років, передбачає, що власники собак повинні задуматися перед тим, як зважиться на таку процедуру. Адже результати показали, що собаки змішаних порід, які більше 19 кілограм, мають високий ризик для здоров’я, якщо їх каструвати або стерилізувати в ранньому віці.

“Більшість собак – змішані породи”, – сказав провідний автор Бенджамін Харт, заслужений почесний професор Школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету в Девісі. «Ми сподіваємось, що це дослідження вплине на процес стерилізації або кастрації».

В основному увагу вчених було зосереджено на зв’язку кастрації з поширеними захворюваннями суглобів в п’яти вагових категоріях. Також вчені вивчили ризик розвитку раку у собак змішаних порід залежно від ваги, але не виявили підвищеного ризику в жодній ваговій категорії у зв’язку з кастрацією.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що краще - друкувати або писати текст від руки

Так автори роботи прийшли до висновків, що ризик розвитку захворювань суглобів у більш важких собак може бути в кілька разів вище в порівнянні з собаками, які не зазнали процедури. Вчені кажуть, що це дослідження вкрай важливо для собак змішаних порід. Вся справа в тому, що коли ви берете цуценя в притулку, ви не завжди можете зрозуміти, наскільки великим він може вирости, а тим часом його вага і кастрація безпосередньо будуть пов’язані з майбутніми захворюваннями. Саме тому автори відзначають, що ветеринарні вимоги про стандарт кастрації повинні бути переглянуті.

Залишити коментар