Економіка

Криза зменшила заощадження українців на 6% – НБУ

НБУ

Голова Ради НБУ Данилишин і голова Федерації профспілок Осовий підтримали підвищення “мінімалки”.

Епідемія коронавірусу та обмежувальні заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, скоротили заощадження українців на 6%. Про це заявив глава Ради Національного банку Богдан Данилишин, повідомляє прес-служба Офісу президента в п’ятницю, 14 серпня.

У зв’язку з цим він вважає за доцільне підвищення мінімальної зарплати, ініційоване президентом Володимиром Зеленським.

У свою чергу, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що інфляція фактично з’їдає мізерні доходи, і варто було б підвищити мінімальну зарплату до рівня не нижче як 6,5 тис грн.

Читайте також:  Кабмін оголосив перелік тих, хто може отримати допомогу через локдаун

За його словами, фонд оплати праці в структурі витрат на виробництво в Україні дуже незначний – на рівні 5-8%, тоді як в європейських країнах це 25-30%, тому бізнес має ресурс для підвищення зарплат.

В ОП також повідомляють, що підвищення “мінімалки” сприятиме виведення з тіні зарплат українців, коли роботодавець офіційно встановлює працівникові низький дозволений законом оклад, а іншу частину зарплати віддає в конверті, ухиляючись від сплати єдиного соцвнесків. Також це буде стимулювати зростання рівня середніх зарплат в Україні та сприятиме зменшенню відтоку людського капіталу за кордон, впевнені у Зеленського.