Політика

Аваков за Зеленського роздав 335 одиниць нагородної зброї

Аваков зброя

При цьому сам глава держави, за яким зарезервована ця функція, зброї взагалі нікому не роздавав.

Глава МВС Арсен Аваков з початку президентської каденції Володимира Зеленського роздав 335 одиниць вогнепальної зброї. З них 242 були роздані в минулому році, а 93 – в поточному. Про це в п’ятницю, 14 серпня, повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідь МВС на журналістський запит.

Читайте також:  У Карабасі загинули майже 700 військових Вірменії і НКР

Так, з травня 2019 року, коли новий президент вступив на посаду, до червня поточного року міністр внутрішніх справ нагородив 335 осіб відомчою заохочувальною відзнакою Вогнепальна зброя.

Офіс президента на запит повідомив, що Зеленський, у свою чергу, за час свого президентства взагалі не роздавав зброї.

“Нагородження відзнакою Іменна вогнепальна зброя в запитуваний період не здійснювалося”, – сказано у відповіді.

У Міноборони агентству на питання про роздану міністрами за рік зброю повідомили, що нагороджувати вогнестрілами може тільки глава держави.

“Право нагородження Іменною вогнепальною зброєю належить до компетенції президента України. Також повідомляю, що в Міністерстві оборони України відсутня будь-яка інформація про нагородження цивільних або службових осіб відзнакою президента України Іменна вогнепальна зброя”, – сказано у відповіді на запит.

Читайте також:  У Раді заговорили про проблеми з бюджетом-2021

МВС відмовилося назвати професії, імена та прізвища нагородженими пістолетами від Авакова. При цьому в міністерстві уточнили, що всі вони – громадяни України, але вести їхній облік заборонено законодавчо.

Залишити коментар