Суспільство

Світові показники відновлюваної електроенергії побили новий рекорд

Вітрова енергія

Енергія від сонячних і вітряних джерел вперше склала 10% світової електроенергії в першій половині 2020 року. Це сталося через скорочення роботи вугільних електростанцій по всьому світу, які працювали менш ніж на половину своєї потужності.

Незважаючи на майже рекордне падіння попиту на електроенергію через пандемію, відновлювані джерела енергії мають показники в 1129 терават-годин за період з січня по червень. У минулому році перше півріччя показало 992 терават-годин, згідно зі звітом аналітичного центру Ember energy.

Читайте також:  В Умані проти власника скандального закладу відкрили справу

Аналітики відзначають, що частка енергії, одержувана від вітру і сонця, збільшилася більш ніж удвічі в порівнянні з 2015 роком. Тоді відновлювані джерела електроенергії давали 4,6% від загального показника. Однак фахівці відзначають, що в цьому році сильно впало виробництво вугілля, а саме на 8,3%. Таке падіння стало можливо, навіть незважаючи на те, що одна з найбільш «забруднюючих» країн Китай тільки збільшила свою частку в світовому вугільному парку.

“З 2015 року це неймовірне зростання [для сонячної та вітрової енергії], але навіть 10% не є достатніми для повної трасформації”, – сказав Дейв Джонс, старший аналітик з електрики Ember. “30% викидів від викопного палива в усьому світі припадає на вугільні електростанції, тому вугільна енергетика повинна бути зруйнована, щоб обмежити зміну клімату”.

Читайте також:  В Україні 3130 нових випадків коронавірусу

Аналіз показав, що багато великих країн, включаючи Китай, Сполучені Штати, Індію, Японію, Бразилію і Туреччину, в даний час виробляють щонайменше 10% своєї електроенергії за рахунок вітру і сонця. В аналізі були особливо відзначені Великобританія і Європейський Союз, які отримують 21% і 33% енергії з відновлюваних джерел відповідно.

Нагадаємо, що відповідно до Паризької угоди 2015 року країни зобов’язалися обмежити підвищення температури до “значно нижче 2 °C вище доіндустріального рівня”. Це може бути можливо за рахунок радикального скорочення викидів. Організація Об’єднаних Націй каже, що для досягнення мети викиди повинні падати на 7,6% щорічно в цьому десятилітті.

Залишити коментар