Економіка

Ціни в Україні зросли менше, ніж за прогнозом Нацбанку

Ринок

Споживчу інфляцію в липні стримувало уповільнення зростання цін на продукти харчування, пояснили в Національному банку.

Індекс споживчих цін в Україні за підсумками липня в 2,4% до того ж місяця 2019 року виявився нижчим за очікування Національного банку. Про це йдеться в повідомленні НБУ, опублікованому.

“Споживча інфляція очікувано перебувала нижче від цільового діапазону 5% ± 1% і, більш того, виявилася трохи нижчою, ніж за траєкторією прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті за липень 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Споживчу інфляцію в липні стримувало уповільнення зростання цін на продукти харчування, пояснили в Національному банку. Зростання цін сповільнилося за рахунок збільшення як вітчизняної, так і імпортної пропозиції товарів.

Читайте також:  НБУ: Економіка України виходить з кризи

Через слабкий попит на більш дорогу продукцію меншими темпами зростали ціни на м’ясні вироби і продукти непершої необхідності – зокрема, кондитерські вироби, морозиво, прянощі і чай.

“Зростання вартості медичних послуг прискорилося, імовірно, унаслідок збільшення захворюваності”, – припустили в Нацбанку.

Падіння цін на непродовольчі товари сповільнилося до 1,1% за рахунок липневого ослаблення гривня, а так само ефекту відкладеного попиту з боку споживачів, що відклали покупки в період суворого карантину.

В результаті скоротилися темпи здешевлення товарів тривалого користування, у тому числі побутової техніки й електроніки, вартість автомобілів повернулася до зростання, а ліки продовжили дорожчати.

Читайте також:  Товарообіг України впав на $ 4 мільярди

Подальше поступове пожвавлення споживчого попиту й економічної активності сприятимуть поверненню споживчої інфляції в межі цільового діапазону 5% ± 1% за рік, відзначили в НБУ.

Залишити коментар