Технології

Відкрито інноваційний метод опріснення води

Вода

Дослідники з Університету Монаша (Австралія) розробили енергоефективний і недорогий метод опріснення солоної води. У ньому використовуються спеціальні світлочутливі адсорбенти – метал-органічні каркасні структури (MOF) і просте сонячне світло.

Створений вченими МOF – «PSP-MIL-53» адсорбує солі з морської і солонуватою води і перетворює її в питну всього за 30 хвилин. Новий метод дозволяє виробляти 139,5 літрів на кожен кілограм MOF в день. При цьому кристали MOF можна регенерувати для повторного використання, коли вони піддаються впливу сонячного світла всього за чотири хвилини.

Читайте також:  Професійний фотограф порівняв камери iPhone 12 Pro і iPhone 12 Pro Max

Згідно зі стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, питна вода хорошої якості має TDS (загальна мінералізація) <600 мг / літр. Дослідники за допомогою нової розробки вдалося досягти показника TDS <500 мг / літр всього за 30 хвилин.

У сучасному світі десятки мільйонів людей не мають доступу до нормальної питної води, і тому новий метод опріснення, міг би допомогти у вирішенні цієї складної проблеми.

«Сонячне світло – найпоширеніше і поновлюване джерело енергії на Землі. Наша розробка нового процесу опріснення на основі адсорбентів з використанням сонячного світла для регенерації забезпечує енергоефективне і екологічно безпечне рішення для опріснення» – розповідає про винахід його провідний автор Хуантін Ван.

Читайте також:  Samsung готується до випуску «квантових» дисплеїв нового покоління

MOF – це клас гібридних матеріалів, які складаються з іонів металів. Вони уявляю собою мікропористі структури розміром в одиниці нанометрів.

Залишити коментар