Технології

Відкрито інноваційний метод опріснення води

Вода

Дослідники з Університету Монаша (Австралія) розробили енергоефективний і недорогий метод опріснення солоної води. У ньому використовуються спеціальні світлочутливі адсорбенти – метал-органічні каркасні структури (MOF) і просте сонячне світло.

Створений вченими МOF – «PSP-MIL-53» адсорбує солі з морської і солонуватою води і перетворює її в питну всього за 30 хвилин. Новий метод дозволяє виробляти 139,5 літрів на кожен кілограм MOF в день. При цьому кристали MOF можна регенерувати для повторного використання, коли вони піддаються впливу сонячного світла всього за чотири хвилини.

Згідно зі стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, питна вода хорошої якості має TDS (загальна мінералізація) <600 мг / літр. Дослідники за допомогою нової розробки вдалося досягти показника TDS <500 мг / літр всього за 30 хвилин.

Читайте також:  Інженери навчилися управляти технікою через звичайний папір

У сучасному світі десятки мільйонів людей не мають доступу до нормальної питної води, і тому новий метод опріснення, міг би допомогти у вирішенні цієї складної проблеми.

«Сонячне світло – найпоширеніше і поновлюване джерело енергії на Землі. Наша розробка нового процесу опріснення на основі адсорбентів з використанням сонячного світла для регенерації забезпечує енергоефективне і екологічно безпечне рішення для опріснення» – розповідає про винахід його провідний автор Хуантін Ван.

MOF – це клас гібридних матеріалів, які складаються з іонів металів. Вони уявляю собою мікропористі структури розміром в одиниці нанометрів.

Залишити коментар