Технології

Сканер відбитків пальців змогли використати як камеру

Сканер відбитків пальців

Користувачі смартфонів нерідко і не підозрюють, наскільки чутливими і складними у всіх сенсах є їх улюблені гаджети. Власник Xiaomi Mi 9t виявив, що приховані системні налаштування цього пристрою дозволяють отримувати зображення, видиме підекранним сканером відбитків пальців. По суті, це перетворює сенсор в дуже поганеньку, але додаткову камеру.

Розширення картинки вельми скромне і розгледіти на зображенні щось навряд чи вийде, але «сирий» сигнал доступний для обробки. Перша згадка про знахідку була опублікована користувачем ntelas46 на найбільшому в мережі форумі Reddit в розділі, присвяченому бренду Xiaomi. Коментуючи дане відкриття головний редактор відомого IT-видання XDA-Developers Мішал Рахман (Mishaal Rahman) висловив заклопотаність. На його думку, виробники не повинні залишати такі “лазівки” в масових версіях прошивок, так як це може бути потенційною загрозою безпеці.

Оптичний сканер відбитків пальців представляє з себе, по суті, відносно велику матрицю світлочутливих елементів, аналогічну сенсорам в камерах смартфонів. Відмінність полягає в тому, що в якості лінзи або призми використовується скляне покриття. Система вибудовується таким чином, щоб фокус всіх окремих «пікселів» сканера лежав строго на поверхні над сенсором (у випадку з підекранним датчиком — на захисному склі). Крім того, для роботи сканера необхідна підсвічування, яку забезпечує дисплей.

Сенсор

Судячи з усього, через інженерне меню Xiaomi Mi 9t можна опитати всі доступні датчики смартфона, включаючи сканер відбитка пальців. З точки зору розробки і налагодження додатків – це відмінна можливість. Однак на “бойовій” версії прошивки, тобто тій, яка буде доступна масовому користувачеві, це неприпустимо. Отримання інформації з біометричного датчика будь-якою програмою, крім модулів операційної системи, що відповідають за безпеку — серйозний пролом для витоку персональних даних. Тим більше, коли мова йде про відбитки пальців.