Робота

5 питань, які потрібно собі задати, щоб стати в 5 разів успішнішим

Успіх

Зовні успішні люди часто глибоко нещасні всередині. Коли дійсність не відповідає очікуванням, життя знаходиться в дисбалансі. Без усвідомлення того, чого насправді хочеш, і без вдячності за те, що маєш, успіх не приносить щастя. Щоб досягти балансу і жити більш усвідомлено, регулярно ставте собі наступні питання.

Чи правильно я сфокусований?

Багато гуру тайм-менеджменту радять робити якомога більше в мінімально короткий термін. Правда в тому, що завдання, які щохвилини сиплються на голову, бувають двох видів – важливі і неважливі.

Думаєте, встигнете більше, якщо будете більше працювати? Ні. Продуктивність починається з планування та грамотної розстановки пріоритетів. Перш ніж хапатися за все підряд і заганяти себе в стан стресу ( «Нічого не встигаю!»), Запитайте себе: «Чи дійсно це завдання вимагає моєї уваги?»

Чи думаю я позитивно?

На якій стороні свого життя ви зосереджені: на тому, що у вас є, або на те, чого вам не вистачає? «На обох!» – Відразу скажете ви. Але прислухайтеся до себе уважно і дайте відповідь чесно, яких думок більше у вашій голові – негативних або позитивних?

Не можна зациклюватися на тому, чого у вас немає. Наш мозок як радіо: якщо налаштувати його на хвилю «Все погано», так і буде. Якщо ж вибрати щось більш оптимістичне, то позитивні зміни не змусять себе довго чекати.

Думки народжують енергію.

Спробуйте бути вдячним за те, що маєте. Уміння цінувати те, що у вас є, – невід’ємна складова успіху.

Як я ставлюся до труднощів?

Навіть якщо ви мислите гіперпозитивно, у вас будуть проблеми. Це неминуче. Як то кажуть, shit happens. Контролювати все і завжди неможливо. Просто прийміть цей факт і задумайтеся, як ви сприймаєте труднощі.

  • Коли в житті відбувається щось деструктивне (хвороба, звільнення, аварія, розлучення), для вас це кінець світу або початок нового відрізка життя?
  • Якщо у вас з’являється опонент, то ви сприймаєте це як особисту образу або як шанс стати краще?
  • Зіткнувшись з проблемою, ви хапаєтеся за голову і вигукує «Ну за що ?!» або дивитеся на перешкоду як на трамплін до нових висот?

Ви правильно зрозуміли: проблеми потрібно розглядати з позиції можливостей.

При цьому безглуздо пиляти себе за вже упущені можливості. Наприклад, батько дав вам велику суму грошей і сказав: «Керуй ними з розумом, синку». Ви, замість того щоб вкласти їх в бізнес, купили машину і незабаром розбили її. Можете скільки завгодно лаяти себе – не допоможе. Це в минулому. Зробіть висновки і йдіть вперед.

Минуле – це фундамент справжнього.

Його варто проаналізувати, зрозуміти, що було правильно, а що – неправильно, і відпустити. Ви навіть не уявляєте, наскільки швидко і кардинально така парадигма мислення змінює життя.

Що я роблю, щоб прогресувати?

Неважливо, який у вас IQ і скільки дипломів ви маєте – інтелект і знання без дій не приносять користі. Робіть реальні кроки!

Одні кажуть, інші роблять.

Краще дотримуватися хорошого плану сьогодні, ніж чудового плану – коли-небудь в абстрактному завтра. По-справжньому успішні люди не чекають слушного моменту. Якщо народилася ідея, вони пробують реалізувати її тут же, оскільки очікування ідеальної години X – не що інше, як страх. Не вийшло? Окей. Проаналізував, зробив висновки – і йди далі. Життя відбувається тут і зараз, і діяти потрібно так само.

Які інструменти допомагають мені досягати успіху?

Мрієте скинути вагу, але через втому весь час відкладаєте тренування і перехід до здорового харчування? Ви не схуднете. Хочете вивести бізнес на новий рівень, але замість стратегічно важливих завдань займаєтеся рутинними справами? Ви не будете заробляти більше.

Дуже небагато в житті відбувається само собою. Більшість змін вимагають зусиль. А щоб праця не була марною, потрібно уникати сьогохвилинних поривів і постійно нагадувати собі про поставлену мету. Наприклад, якщо у вас фінансові проблеми, напишіть суму боргу на стікері і приклейте його до монітора. Всякий раз, коли вам захочеться купити чергову дрібничку в інтернеті, подивіться на цей папірець – він утримає вас від імпульсивних витрат.

Триматися взятого курсу допоможуть також електронні інструменти. Плануйте справи за допомогою органайзерів: Handle, MyLifeOrganized, Five Minute Journal. Спробуйте завести паперовий або електронний щоденник.

У пошуках натхнення

Іноді людям, які стоять на порозі змін, не вистачає фінального поштовху до успіху. Ним може стати приклад іншої людини. Як не крути, люди – істоти соціальні, і ніщо так не мотивує, як кейси цікавих особистостей: «Раз він зміг, то і я зможу!»

Хай буде з вами мотивація!

Напишіть в коментарях, які питання ви ставите перед собою, щоб зберігати життєвий баланс, бути успішним і щасливим одночасно?