Наука

В Арктиці за наступні 35 років розтане весь лід – вчені

Арктика

Кліматологи Землі впевнені, що глобальне потепління існує і що воно радикально змінить обличчя планети.

Британські вчені-кліматологи встановили, що вже до 2035 року Арктика повністю залишиться без льоду. Результати їхнього дослідження опублікував науковий журнал Nature Climate Change.

Відзначається, що до такого висновку експерти дійшли, проаналізувавши стан північної частини планети за часів останнього теплого періоду в історії Землі – 125 тисяч років тому.

“Ми знаємо, що Арктика сильно змінюється під дією глобального потепління. <...> Сама можливість того, що вже до 2035 року Арктика може залишитися без льодового покриву, повинна змусити людство активніше боротися із глобальним потеплінням”, – заявила один з авторів статті, палеокліматолог із Британської антарктичної служби Луїза Сайм.

Читайте також:  Створено робочий проект реактора термоядерного синтезу

Кліматологи світу практично впевнені, що глобальне потепління існує і що воно радикально змінить обличчя планети, якщо не стримати зростання температур на позначці в 1,5 градуса, зазначено в роботі.

Автори дослідження заявили про намір привернути увагу головних політиків світу і змусити їх активніше працювати над реалізацією нових заходів із боротьби з проблемами клімату, зокрема щодо зниження обсягів викидів парникових газів.

Залишити коментар