Економіка

Китайські інвестори зробили заяву щодо Мотор Січ

Мотор Січ

Угода з DCН стане гарантом перед Україною виконання зобов’язань китайськими інвесторами щодо Мотор Січ, йдеться в заяві.

Рада директорів китайської компанії Skyrizon, що володіє великим пакетом акцій підприємства Мотор Січ, виступила із заявою щодо ситуації навколо заводу. Заяву публікують Українські новини.

Нагадаємо, ще в 2016 році китайські інвестори придбали корпоративні права Мотор Січ, але до сьогоднішнього дня не може повноцінно розпоряджатися своєю власністю через блокуючі дії Антимонопольного комітету, СБУ і Генпрокуратори.

Наразі АМКУ розглядає спільну заявку Skyrizon і DCН Олександра Ярославського на концентрацію акцій Мотор Січі.

Читайте також:  Заробітчани стали слати менше грошей в Україну

У заяві китайських інвесторів відзначається, що протягом п’яти років вони виконують свої обіцянки, і дотримуються українське законодавство.

“Компанія Мотор Січ не змогла б розробляти нові продукти і проекти, а також зберігати тисячі робочих місць без наших інвестицій. Це завжди був комерційний проект, заснований на результатах нашого дослідження ринкового попиту на продукти і технології з урахуванням ділових відносин і цілей. Нам дуже шкода, що, по закінченні 5 років, ми випробували тільки замішання і розчарування”, – йдеться в заяві.

У Skyrizon підкреслює зацікавленість у довгостроковому розвитку підприємства.

“У нас є грандіозний план для досягнення нашої довгострокової мети, яка включає в себе вливання значних інвестицій у компанію Мотор Січ на території України, в Запоріжжі, для підтримки і збільшення виробничої потужності заводу”, – йдеться в заяві.

Читайте також:  ФОПи за рік принесли в бюджет мільярд доларів

Також у Skyrizon прокоментували можливе співробітництво з DCH.

“DCH буде належати більше 25% акцій компанії, що дає їм право брати участь в управлінні Компанією та зберігати її українські особливості… Наша співпраця буде гарантом виконання зобов’язань, які ми спільно беремо на себе перед українським народом щодо компанії Мотор Січ”, – запевнили китайські інвестори.

Також у Skyrizon висловили здивування через блокування діяльності підприємства держорганами.

“Ми дуже розчаровані більшістю юридичних дій, вжитих прокуратурою щодо арешту певних акцій. Ми вважаємо, що це неправильне і необгрунтоване судження. Ми готові використовувати всі законні засоби для захисту наших інвестицій”, – сказано в заяві.

Читайте також:  У Мінекономіки заявили, що Україна годує 150 мільйонів людей у ​​світі

При цьому інвестори сподіваються законно врегулювати ситуацію, що склалася.

“Ми не хочемо політизації комерційних проектів, оскільки це серйозно порушить ринкові правила і порядок, що призведе до погіршення інвестиційного середовища і втрати інвестиційної довіри… Сподіваємося, що здоровий глузд переможе і буде прийнято рішення покласти край штучним перешкодам на шляху розвитку компанії”, – підсумуваали в компанії.

Залишити коментар