Технології

Розроблено метод безпечної бездротової передачі електроенергії на великі відстані

Emrod

Можливість бездротової передачі електрики ще в кінці XIX століття довів Нікола Тесла. Через 120 років новозеландська компанія Emrod прийняла рішення втілити його ідеї в реальність, створивши першу мережу комерційних бездротових станцій, здатних направити сотні кіловат на відстань в десятки кілометрів.

120 років тому знаменитий Нікола Тесла створив прототип бездротової передачі електрики. Технологія так і не змогла пробитися на ринок, оскільки інвестори думали тільки про вигоду. Схоже, що новозеландській компанії Emrod вдалося знайти гроші на її реалізацію. Інженери вже створили перший робочий прототип. На відміну від ідей генія, безкоштовної електрики не буде, оскільки всіх споживачів оснастять спеціальними лічильниками. Однак це в будь-якому випадку прорив, що дозволяє створити першу комерційну мережу бездротової доставки електрики в світі.

Читайте також:  Роботизовані ноги допомогли перенести будівлю вагою 7 тисяч тонн [ВІДЕО]

Інвестором стала велика новозеландська компанія Powerco. Дослідники запевняють, що створена ними технологія не тільки дозволить прибрати дроти, але і підвищить ефективність доставки електрики. Прямо зараз цей показник дорівнює 70%, але може досягти 100%. Крім того, доставка буде здійснюватися у віддалені райони або туди, куди наземні лінії провести неможливо або занадто дорого.

Emrod вже має перший робочий прототип. На жовтень заплановані лабораторні випробування. Одночасно з цим має бути готове другий пристрій для тестування. Поки вдалося передати всього кілька кВт на 40 метрів, але інженери впевнені, що здатні збільшити потужність в сто разів. Також вони заявляють, що єдиним обмеженням відстані передачі може бути тільки пряма видимість між об’єктами.

Читайте також:  iOS 14.2 підтвердила скорочений комплект поставки нових iPhone

Прототип побудований на передавальній антені, реле і приймальні ректенні (випрямляюча антена, здатна перетворювати мікрохвильову енергію в електрику). Сигнал повністю безпечний для людини і працює в діапазоні радіочастотного спектру, який часто застосовують для передачі Wi-Fi і Bluetooth. В якості додаткового захисту використовується лазерна завіса. Так, якщо в діапазон потрапить рухомий об’єкт-птах, дрон або вертоліт, передача буде повністю відключатися.

Подачу енергії можна здійснювати в будь-яку погоду. На думку представників Emrod, у нової технології відмінні перспективи. Наприклад, віддавати надлишки сонячної енергії зацікавленим споживачам або економити на побудові інфраструктури. Крім того, відпадає необхідність розміщення величезних акумуляторів. Важливо й те, що при необхідності можна перенаправити потужності. Це дозволить збільшити потік на перевантажених напрямках і знизити там, де потреба в електриці падає.

Читайте також:  Керамічне скло iPhone 12 випробували на міцність падіннями і тиском

Emrod

Emrod розмірковує про можливість запуску на міських вулицях спеціальних автомобілів, здатних швидко доставити необхідну кількість енергії туди, куди треба. Конкретні терміни початку комерційного використання поки не озвучені.

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар