Робота

Як найняти кращих співробітників: секрети Google, Amazon, Apple і Facebook

Наймання працівників

Google, Facebook, Apple, Amazon – ці головні технологічні компанії отримують більше квадрильйона резюме в рік. Можна з упевненістю сказати, що у них налагоджена система відбору кращих кандидатів. Але що саме вони роблять?

Ні, справа не в списку популярних питань на співбесіді в Google, які ви і самі можете відшукати в Мережі. Вся справа в тому, що їх ретельно розроблена система найму поширюється далеко за межі елементарних питань про алгоритми і квантової фізики.

Якщо ви теж хочете найняти найталановитіших фахівців, випробуйте одну з цих стратегій прийому на роботу.

1. Телефонуйте на 15 хвилин раніше або пізніше призначеного часу або взагалі не робіть цього

Наймання працівників: перевірте готовність до роботи

Навіщо? Щоб знайти людей, які завжди готові до роботи.

Будь-хто зможе відповісти на ряд навідних запитань, якщо дзвінок пролунає в очікуваний час. Але що станеться, якщо ви зателефонуєте, коли кандидат ще спить, або на танцях, чи в туалеті? Так провідні технологічні компанії шукають людей, готових до роботи в будь-який момент.

2. Зробіть інтерв’ю заплутаним і непередбачуваним

Наймання працівників: зробіть інтерв'ю непередбачуваним

Навіщо? Щоб знайти людей, які не потребують інструкції.

Переконайтеся, що ні кандидат, ні проводячий співбесіду поняття не мають, як буде проходити інтерв’ю. Це покаже, як проявить себе кандидат, коли на роботі трапиться позаштатна ситуація і ніхто не буде знати, що робити.

3. Переконайтеся, що щось піде не так під час презентації

Наймання працівників: стресова презентація

Навіщо? Щоб побачити, як кандидати адаптуються до неідеальних обставин.

Навмисно проводіть презентацію в кабінеті, де обладнання не працює (та в першому-ліпшому приміщенні). Якщо кандидат може з цим впоратися і не заперечує проти таких змін, це хороший знак – з ним буде легко працювати. Додаткові очки запрацюють ті кандидати, у яких є план B, план C і план D (вони завжди виявляються досить до речі при роботі в сфері технологій).

4. Під час співбесіди зробіть купу неправильних припущень

Наймання працівників

Навіщо? Щоб відсіяти кандидатів, які легко дратуються.

Якщо перед цим кандидат працював, скажімо, в Twitter, запитайте його: «Як довго ви пропрацювали в Yahoo?». Зверніть увагу на його тон, коли він поправляє вас. Він відповідає різко або зберігає холоднокровність? Так компанії з’ясовують, як буде вести себе людина, коли на роботі неминуче полетить лайно на вентилятор.

5. Попросіть кандидата вирішити вашу власну специфічну проблему

Наймання працівників: пошук рішення проблеми

Навіщо? Щоб покінчити з цією проблемою.

Технологічні компанії часто просять кандидатів вирішити реальні проблеми, з якими вони стикаються. До того ж за це не доводиться платити.

6. Під час співбесіди часто переходіть з кімнати в кімнату

Наймання працівників: зробіть співбесіду некомфортною

Навіщо? Щоб знайти людей, у яких горять очі, навіть коли їм некомфортно.

Ніколи не дозволяйте претендентам відчувати себе комфортно під час співбесіди. Так ви знайдете людей, які можуть працювати в некомфортних умовах, хоча і доведеться прибрехати, що у вас немає жодного конференц-залу, вільного протягом всього дня.

7. Задавайте одні і ті ж питання знову і знову

Наймання працівників: повторюйте питання

Навіщо? Щоб перевірити точність.

У сфері технологій передбачуваність – це добре. Під час інтерв’ю не соромтеся задавати одні і ті ж питання знову і знову, немов ви забуваєте, що вже питали про це. Прекрасний інструмент, щоб перевірити сталість і правдивість кандидата.

8. Проводьте подвійні інтерв’ю в стилі «поганий коп – хороший коп»

Наймання працівників: проводите подвійні інтерв'ю

Навіщо? Щоб знайти людей, які можуть працювати в багатозадачному режимі під тиском.

Посадіть кандидата посеред конференц-залу з двома інтерв’юерами в різних кінцях столу. Чи зможе він розподілити свою увагу між ними обома і одночасно відповідати на ваші запитання? Або він повністю вибився з сил і вже шкодує, що взагалі погодився на співбесіду? Це прекрасний індикатор того, як людина буде вести себе в стресовій ситуації.

9. Задайте питання, а потім почніть дуже голосно друкувати

Наймання працівників: перевірте зосередженість кандидата

Навіщо? Щоб знайти людей, які зберігають зосередженість, незважаючи на відволікаючі фактори.

Задайте кандидату питання. І, як тільки він заговорить, почніть голосно друкувати. Вибачитеся і скажіть, що ви слухаєте, просто робите замітки. Ви можете насправді робити нотатки або писати email своєму батькові – неважливо. Подивіться, чи залишається кандидат зосередженим на вашому питанні або втрачається. Це допоможе вам знайти співробітників, яких невеликі перешкоди будуть відволікати від завершення роботи.

10. Три місяці по тому зателефонуйте кандидату і запропонуйте роботу, яку він не шукав

Наймання працівників: знайдіть людей, яким дійсно потрібна ця робота

Навіщо? Щоб знайти людей, які визначилися з вибором.

Це відмінний спосіб відсіяти тих, хто не дуже-то хотів отримати ту першу роботу. Чи готовий кандидат боротися за місце в компанії? Або прийме пропозицію, тому що думає, що це краще, що він може отримати? Або він відмовиться, тому що вже знайшов роботу місяцем раніше? Хороша тактика, щоб розвіяти всі сумніви.