Авто

На яких японських автомобілях вкрай ненадійні коробки передач

Коробка передач

Гідромеханічні коробки передач надійніші за «роботи» і варіатори, але і з ними виникають серйозні проблеми. Однак покупці досі схильні вибирати з широкої гами “коробок” ті, що зроблені в Японії. Мовляв, вони самі “невбивані”. Це далеко не так. Ми розповімо про найпроблемніші “автомати”, створені в Країні висхідного сонця.

Поняття “японська якість” вміло використовують маркетологи, але на ділі напис Made in Japan вже не запорука того, що агрегат буде служити вірою і правдою довгі роки. На доказ наведемо трансмісії, з якими було і є безліч проблем. Але ж їх ставили на багато популярних моделей.

Читайте також:  Mercedes-Benz запровадить в свої автомобілі передову технологію безпеки

JATCO JR507A/RE5R05/JR507E

Цей п’ятиступінчастий “автомат” встановлювали з 2000 по 2018 роки на задньопривідні і повнопривідні моделі Nissan, Infiniti і Suzuki. “Коробка” була розрахована на великий крутний момент, тому працювала разом з потужними моторами, аж до 5,6-літрового V8.

Ясно, що на спортивних автомобілях люди повільно не їздять, а на позашляховиках нерідко виїжджають на оффроад. В обох випадках навантаження на трансмісію зростає, і з’являється ризик перегріву. Якраз через перегрів у «п’ятиступки» страждав гідротрансформатор і зношувалися соленоїди. Гідність “автомата” лише в тому, що він досить ремонтопридатний.

AISIN TF60/TF80

6-ступінчастий “автомат” вперше показали в 2001 році. Його досі можна зустріти на багатьох машинах, наприклад, Volvo S60 і XC60, Opel Astra H і J, а також деяких моделях Audi.

Читайте також:  GMC анонсувала електричну версію легендарного Hummer

Для цієї трансмісії характерні перегріви, які скорочують термін служби гідроблока. Плюс до всього « “коробка” чутлива до якості масла. Його добре б поміняти не на 60 000 км, а раніше, інакше продукти зносу швидко заб’ють соленоїди, а це поступово «приведе» до заміни пакети фрикціонів.

AISIN U660

6-ступінчасту трансмісію японці розробили в 2006 році. Її ставили на популярні моделі Toyota-Camry, RAV4 і Avensis, а також на Lexus ES 350. В Україні “коробка” найчастіше зустрічається на Camry з потужним 3,5-літровим мотором і на Lexus ES.

Основні проблеми в трансмісії доставляє головний підшипник, який з часом починає люфтить, і в русі відчуваються вібрації. Якщо вчасно не поміняти запчастину, вібрація призведе до розбивання інших деталей трансмісії. У важких випадках з’являються тріщини навіть на корпусі. Чимало проблем доставляє і гідротрансформатор. Його слабке місце – маточина, яка через постійні перегрівів спікається з втулкою, що призводить до дорогого ремонту.

Залишити коментар