Авто

Наскільки небезпечно, якщо залив масло в двигун авто вище норми

Масло

Інтернет рясніє всілякими страшними історіями, коли на сервісі перелили масло в двигун і тому мотор довелося «капіталити». Наскільки реально шкідливий перелив і чи шкідливий взагалі, розповів портал “АвтоВзгляд“.

Для початку давайте з’ясуємо, навіщо на сервісі багато механіків заливають масло так, що його рівень на щупі стає вище позначки Мах. Зазвичай так роблять, щоб власник автомобіля зайвий раз не заглядав під капот. Адже багато сучасних мотори з апетитом “їдять” мастило. А значить за її рівнем треба стежити і періодично доливати. Якщо запустити процес, у двигуна почнеться масляне голодування, і ось воно напевно скінчиться капітальним ремонтом агрегату.

Читайте також:  NASA збирається побудувати ядерний реактор на Місяці і Марсі

Що ж може трапитися, якщо сильно перелити мастило в мотор. Найстрашніше – масло може почати видавлювати через сапун у впускний тракт двигуна. В результаті поступово стануть забиватися масляні канали, утворюється сажа, яка потрапить в картер двигуна і система мастила почне закоксовується. Підсумок – деталі мотора погано змащуються, що прискорює їх знос.

Також мастило може видавлювати через гумові сальники і ущільнювачі. Зрозуміти це можна за характерними патьоками на двигуні. Зауважимо, що ці процеси нешвидкі, а значить серйозну поломку можна попередити, якщо не затягувати з візитом в технічний центр.

Що буде, якщо перелити масло зовсім небагато? Так, що його рівень стане лише трохи вище позначки Мах на щупі. Та нічого страшного. Не забувайте, що, наприклад, в спортивні автомобілі масло завжди переливають. Це робиться для того, щоб у мотора не було масляного голодування при активному водінні. Адже при проходженні поворотів або дрифті, відбуваються так звані бічні відливи мастила від маслоприймача. Перелив мастила зводить до мінімуму ризик «схопити» повітря масляним насосом.

Читайте також:  Ferrari може випустити реінкарнацію моделі F40

Ще одна страшилка – при переливі масла колінчастий вал починає в буквальному сенсі збивати мастило, і в ньому утворюються повітряні бульбашки, які потрапляють під гідрокомпенсатори, погіршуючи роботу газорозподільного механізму. На це сміливо можна не звертати увагу, так як в сучасних маслах є спеціальні присадки, які перешкоджають спінюванню мастила. Так що ніяких бульбашок в ньому не буде.

Тому висновок простий – частіше відкривайте капот і перевіряйте рівень масла. Якщо побачили, що мастило перелили, надлишки можна видалити послабивши зливну пробку або за допомогою звичайного медичного шприца. А взагалі, перелив має набагато менше наслідків, ніж недолив. Адже недолив може закінчиться “капіталкою”, а невеликий перелив зовсім не страшний.

Залишити коментар